| LPSlidia a întrebat:

Stiti cumva vreo reteta de mancare (si dulce si alt tip) care le-ar putea placea parintilor si sa nu necesite cuptorul? De preferat nici aragazul (sa nu necesite aragazul e optional, deoarece stiu si am voie sa umblu la el) Vreau sa le fac o surpriza parintilor mei, va rog raspundeti repede! Dau funda la cea mai usoara reteta!

Răspuns Câştigător
| tombraiderunderworld a răspuns:

Salata de fructe cu frisca care o faci din oua. Separi albusul de galbenus si bati albusurile cu mixerul sau telul si
pui zahar pana se fac spuma.
Bafta.

| LPSlidia explică (pentru tombraiderunderworld):

Multumesc happy Parintilor le-a placut foarte mult happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...
Cred ca iar am intarziat cu raspunsul.
Vroiam sa iti zic sa comanzi o pizza.
Dar si pana vine ala tot dureaza o juma` de ora...
Si cred ca ai tai au ajuns deja acasa si si-au trantit o omleta cu ceapa.

| LPSlidia explică (pentru anonim_4396):

Azi era ziua cu surpriza. Pizza nu comand deoarece nu am voie sa comand

| Alicezzz a răspuns (pentru LPSlidia):

Incerca un tort, cumperi blatu, cumperi doua creme de prajitura, lapte, zahar vanilat, compot de fructe si fructe la alegere dar nu multe, ciocolata pentru ornat, frisca si gata! Iei blatul il insiropezi fiecare felie cu zeama de la compot, faci crema cu lapte si putin zahar la mixer, pui crema peste baltu insiropat, fructele taiate sau cele din compot, apoi bati frisca lichida la mixer, imbraci tortul si il ornezi cu ce doresti tu! Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru LPSlidia):

Normal ca ``azi era ziua cu surpriza``!
Mi-e-mi spui?!
Adica dupa ce ne-ai zorit in halu` asta, acum zici ca nu mai e nici o graba...