| oriflame121 a întrebat:

Sunt căsătorită de 2 ani,dar relația cu soțul meu este dezastru ( mă bate,mă jignește, se comporta urat, un chin ).Am cunoscut pe cineva de 2 luni care se afla la 100 km distanta, ne-am întâlnit acum o luna am petrecut noaptea împreună la el acasă.El nu este însurat, este mai mare cu 10 ani decât mine (are 35 ani ). Problema este că am mai vb de atunci și acum vrea sa vina sa mă vadă.Ce ziceți își bate joc, mă folosește? Mulțumesc.

64 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cu sotul tau e clar ca nu mai e de stat dar nici sa pleci la celalalt nu e o solutie ca poate pici din lac in put...
Munceste pune bani deoparte cerei si celui cu care te vezi imprumut si i-ati o chirie si mutate singura ia un loc de munca dramuiestete singura si asteapta sa il cunosti mai bine pe cel de 30 inainte sa faci pasul de a sta cu el.
Nu te mai gandi ca le faci rau parintilor explica-le cum sta treaba esti copilul lor vor intelege

| iHateLuckyPersons a răspuns:

Pai și la ce mai stai cu un idiot ca ala sa i suporți toate astea, mai întâi de toate lasă l și vezi după ce faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bãrbatul ãla a vrut doar sex de la tine, dacã il contactezi tu o sa il mai vezi, dacã nu bye bye

| sofisis a răspuns:

Mai nu stiu cum se face ca fix astea terorizate de frica de soti, ii inseala ...cum? Nu va e frica, ca afla si va snopesc in bataie?
Ma rog.
1. De ce mai stai cu sotul tau?
2. In loc sa iti pui problema daca te inseala sau nu amantul, pune mana si fa-ti ordine in viata.
3. Normal ca te foloseste..pentru sex.

| Quassaar a răspuns (pentru Sociopatul):

De atâta dragoste o snopește în bătaie. Interesant mod de afecțiune.

| Quassaar a răspuns (pentru oriflame121):

Un ticălos care apuca să dea o data in tine, o va face toată viața. Daca nu aveți copii te sfătuiesc să îți alegi alt drum. Sunt destul de trecut prin viață și am întâlnit asemenea oameni. Bătaia o au in sânge, toată viața ta se va rezuma la acest lucru. Lasa-l fara nici un regret, indiferent care va fi relația ta cu celălalt bărbat. Sănătatea ta fizică și mentala cred că este mult mai importanta. Succes!

| Mada1920 a răspuns (pentru Sociopatul):

Cat de anormal/anormala poti fi? Un om care te bate, te jigneste tu poti spune de el ca iubeste? Trezeste-te la realitate!

| Mada1920 a răspuns:

Merita incercat, oricum mai rau decat o duci umilita, batuta, jignita nu poti fi. Daca nu risti nu castigi, banuiesc ca nu ai incotro de stai sa te umilieasca cineva in asa jal.

| anonimg a răspuns:

Pastreaza-ti demnitatea si nu lasa ca sotul tau sa te mai jigneasca sau sa te loveasca.
"Nu esti mai presus de mine ca sa ma jignesti sau sa ma lovesti!", ii poti spune.
In caz ca te va da afara poti apela politia si http://adra.ro/asistarea-victimelor-violentei-domestice

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru alexwahl):

Faptul ca sotul ei o chinuie, nu e o explicatie suficienta pentru ca ea sa isi bata joc de un alt barbat

| Mada1920 a răspuns:

Daca ceea ce ai scris tu mai sus este adevarat tot ce pot sa spun este ca esti un retardat mintal si meriti sa mori!

| Quassaar a răspuns:

Mi-ar placea ca din dragoste pentru tine să+ți spargă mecla cu o bara de oțel. După mintea ta asta înseamnă afecțiune. Sunteți bolnavi daca gândiți așa. La psihiatrie bai băiatule...

| alexwahl a răspuns (pentru Holiday):

Te refereai la brigaela?

| alexwahl a răspuns (pentru Brigaela):

Din partea mea, poate sa umble cu tot cartierul. Intrebarea era asa"Ce ziceti isi bate joc, ma foloseste?". Dumneavoastra doar o judecati sau nu ati inteles intrebarea.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru alexwahl):

Nu am judecat pe nimeni, ai inteles gresit. Dar unii oameni nu vad unori realitate, obsedati de propria lor importanta.

| alexwahl a răspuns (pentru Brigaela):

Va dau perfecta dreptate, dar nu in contextul asta. Eu urasc violenta, dar si smecheriile. Nu mai vorbesc cu dumneavoastra pe subiectul asta. Sanatate!

| Holiday a răspuns (pentru alexwahl):

Nah, pai la cine altcineva?

| EcceHomo a răspuns:

Doar un idiot ar putea crede că o femeie care-şi inşeală soțul, ii va fi lui fidelă toată viața.Da, te foloseste.
Bărbatu-to te bate şi te jigneşte fiindcă nu e prost.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru alexwahl):

Suntem de acord privind ura fata de violenta

| alexwahl a răspuns (pentru Holiday):

Bine. Ms

| alexwahl a răspuns (pentru EcceHomo):

Bine.Ms!

| NLS a răspuns (pentru EcceHomo):

Cu ultima parte nu sunt de acord.
Indiferent de context si circumstante, un barbat nu se cade (si nu are voie din punct de vedere moral) sa "atinga" o femeie, cu atat mai mult daca aceasta ii este si sotie.
Are voie sa o bruscheze (si dupa caz, dezarmeze, imobilizeze) daca tipa il ataca. Altfel, no way.
Daca femeia calca prima stramb, exista legi, tribunal, toate cele.
Nu te apuci sa o nenorocesti fiindca asa te simti tu macho!

| Nemessys a răspuns:

Nu stiu daca isi bate joc de tine sau nu. Dar tot ce pot sa-ti zic este sa renunti la sotul tau. happy Asta daca vrei sa ai o viata mai linistita. Gaseste undeva unde sa te muti. Oriunde dar nu la ala de 35 de ani. Ca poti sa cazi din lac in put. happy Singura sau la parintii.

| EcceHomo a răspuns (pentru NLS):

Ai tot dreptul să nu fii de acord.Nici eu nu sunt pentru brutalitate, insă am simțit pentru o clipă furia acelui soț mințit şi inşelat.happy
Nu-mi cere mie, femeie, să-ți spun spun ce i-aş face matracucii!

| NLS a răspuns (pentru EcceHomo):

Din nou e o situatie cu 2 taisuri.
Dar ca sa o rezolvam cinstit, trebuie sa aducem in scena alti 2 actori, barbat si femeie, care sa-i "bubuie' pe cei 2.
Pentru ca barbatul nu are voie sa loveasca o femeie, insa femeia are laughing

| NLS a răspuns (pentru EcceHomo):

Si in plus, din text reiese (destul de neclar dealtfel) ca inselatul a fost o urmare a faptului ca se purta urat cu ea.
In aceasta situatie, el e oaia neagra, si ea nu a facut decat sa isi caute alinarea in alta parte. Nu spun ca a procedat corect, insa, revine problema esentiala> cu ce drept lovesti si jignesti o fiinta care nu ti-a gresit cu nimic? Imi vei spune ca i-a aplicat "tratament preventiv", sau ca avea premonitii ca va fi inselat?
Nu se face, dom'le!

| EcceHomo a răspuns (pentru NLS):

Deşi mă bazez pe uppercut-ul meu de dreapta, să facem totuşi analiză pe text.Ce reiese, dom'le, din text? Că nici după 2 luni de când se iubeşte(să nu zic ****) cu ăla,nu a avut/nu are bunul simț să-i spună soțului in față:Bă, idiotule, m-am săturat de cotonogeală, plec la altul'!
Intrebarea ei este dacă amantul o foloseste. După mine, să şteargă cu ea pe jos, că e cârpă.

| AshuraElric a răspuns:

Nu poţi da drumul unei crengi fără să te agăţi de alta? Nu cunosc detaliile casniciei voastre (motivul pentru care sunteţi împreună), dar dacă s-a ajuns până în punctul în care înşeli între tine şi soţul tău nu există respect, încredere sau loialitate. Este o relaţie eşuată, divorţul fiind alegerea logică pentru ca ar fi trebuit să optezi.

| NLS a răspuns (pentru EcceHomo):

Am inteles foarte bine si latura asta. Am spus deja ca amandoi au procedat gresit. Insa spre exemplu, eu nu imi permit sa lovesc o femeie.
Daca ma insor si o prind calcand stramb, ma pot baza pe tine ca primeste ce merita? laughing))))

| QQanswer a răspuns:

Divorteaza femeie, cum sa stai cu unul care te bate? Daca ti-e frica de gura lumii faci cea mai mare greseala a vietii tale. Ai 25 de ani si toata viata inainte. Nu-ti mai bate joc de tine, la prima palma incasata trebuia sa.l reclami la politie si sa te duci la ai tai plus divort.