| xMaGe a întrebat:

Buna tpu..Sunt foarte trist straight face. De mic foarte mic eu ma inteleg mult mult mai bine cu mama..si vorbesc cu ea despre orice..Intre timp m-am indragostit de o fata iar mama mi-a zis ca nu are nimic impotriva sa fiu cu dansa..insa dupa 2 zile ne-am despartit..Atunci mama s-a suparat foarte tare pe acea fata..adica m-a rugat sa nu o mai bag in seama..insa o plac foarte mult si acum dupa 2 sapt sunt iar cu dansa iar mama a aflat si nu vrea sa mai vorbeasca cu mine.s-a suparat foarte tare pe mine. spuneti-mi ce sa fac straight face

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ce varsta ai?

| mona a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si explica-i de ce te-ai impacat cu fata, ii spui ca o placi mult si de aceea i-ai mai acordat o sansa, sunt sigura ca ii va trece supararea mamei tale[nu poate sta suparata pe tine]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vorbeşte deschis cu mama ta,spune-i că nu are de ce să fie supărată, pentru o fată să se supere pe tine, spune-i că ea ca mamă trebuie să-ţi fie cea mai bună prietenă, în care să ai încredere, căreia să-i poţi spune tot ce ai tu pe suflet.
Te pup!

| Zabbyel a răspuns:

Sa astepti.o sa-i treaca supararea si totul va reveni la "normal"

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
Spune-i mamei tale sa te lase in pace sa-ti traiesti viata, relatiile, experientele bune/rele, certurile si bucuriile.
Altfel nu ai cum sa inveti sa fii om intreg.

Vei imparti cu ea ceea ce traiesti :
Daca iti va fi greu, vei veni la ea, sa te sfatuiasca si ajute, daca iti va fi bine o sa ii spui ca sa va bucurati impreuna.

Insa nu poate pretinde sa te programeze dupa mintea ei.

Te-am tzucat, si vezi ca telecomanda este la tine, nu la ea.

| Melancolică a răspuns:

Explică-i cum stă treaba, fiecare cuplu se ceartă, se desparte apoi se împacă. happy
Baftă!

| qMoonShine a răspuns:

Nu o baga in seama. big grinbig grinbig grin

| SoulDream a răspuns:

Poarta o discutie cu mama ta si spune-i ca tu chiar o placi pe fata asta si ca e normal sa va mai certati ca orice cuplu, spune-i ca omul mai are si dezamagiri si ca si ea a avut poate astfel de certuri cand era tanara. Sper sa te ajutewinking