| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la facultate, am un grup de 4 persoane inclusiv cu mine.
Cu doua dintre fete ma inteleg cat de cat, dar a3-a mereu se contrazice cu mine din orice motiv.
Mereu cand spun ceva se baga ea repede ca n-am drepatate.
Astazi am avut un curs si am ras si s-a luat de mine ca rad degeaba, iar ea ii arata altei colege niste eprubete si radea numai ea, i-am intors replica inapoi respectiv ce e asa de amuzant?
Ce parere aveti despre acest personaj, ma cam irita si nu stiu cum sa procedez?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zuse a răspuns:

Te invidiaza. nu ii da apa la moara...

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa sunt oamenii, nu le poti fi pe plac tuturor, si de obicei femeile intre ele nu se inteleg, sun rele si nu se suportă una pe cealaltă, ce poti sa faci este sa nu le mai bagi in seamă, se vede ca nu te plac, mereu te jignesc si te vor jignii, lasa le asa in prostia lor. Ce varsta ai?

| Tâmpea a răspuns:

Nu o băga-n seamă, nu-i răspunde, nu comunica cu ea, las-o-n plata ei acolo, încearcă să nu reacționezi la tot ce îți spune sau arată și o să se învețe minte că nu așa trebuie să se poarte cu o persoană.

| ziftode a răspuns:

Ai mai multe solutii:
-sa o ignori total, insa asta v-a produce depresie la, locul de munca
-sa i-o tai: trage-o de-o parte si spune-i ca tu nu esti prietena cu ea, si nu te intereseaza de nici o culoare ce are ea de spus, asa ca sa faca ce vrea cu restul, dar cand spui tu ceva sa isi tina gura ca TE RAHATESTI PE OPINIA EI! (trebuie sa si spui ceva dur, altfel nu o sa inteleaga nimic si o sa faca la fel)
-sa te comporti ca ea, faci un efort si o urmaresti, cum spune ceva, CUM II SUGEREZI CA E PROASTA, CA HABAR NU ARE, CA BATE CAMPII, ETC. (subliniez sugerezi, nu o injuri pe fata), si faci asta de absolut fiecare data, pana o enervezi si EA SE SUPARA PE TINE si nu iti mai vorbeste
-sa o inregistrezi si apoi sa te duci la sef/personal, etc... si sa spui ca te-ai saturat ca aia sa te phoota la melodie la fiecare cuvant pe care il scoti, si ca uite aici inregistrarea, faceti ceva ca m-am saturat! (exista aplicatii foarte bune de inregistrat pe telefon)

stiu pentru ca si eu faceam ceva asemanator cand eram foarte tanar, si cineva mi-a taiat-o si abia atunci am inteles, pana atunci nu imi dadeam seama ca de fapt, chiar daca, credeam in ceea ce spuneam si era despre munca, nu despre respectiva persoana in particular, totusi era deranjant, si de atunci am inceput sa imi masor cuvintele si sa spun ce era semnificativ CAND era semnificativ, si nu 5 comentarii la fiecare idee care ajungea in discutie.

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

PS poti sa incerci pe toate pe rand, nu neaparat in ordinea de mai sus, pana ceva functioneaza!

| Rihhana1 a răspuns (pentru ziftode):

Voi incerca, multumesc frumos!

| ziftode a răspuns (pentru Rihhana1):

Cu placerewinking

| Adry05 a răspuns:

Nu te suporta sau e geloasa pe tine si incearca sa te faca sa arati naspa in fata altora

| Ineys a răspuns:

Esti la facultate si-ti faci astfel de probleme?
Probleme d-astea vedeam prin generala. La facultate n-am intalnit asa ceva...

| Rihhana1 a răspuns (pentru Ineys):

Numai anii s-au schimbat unii oameni au ramas neschimbati se pare.