| Miți007k a întrebat:

cum sa procedez cu niste colege care ma insulta si ma jignesc mereu? Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Bibble a răspuns:

Nu le da satisfactie. Focul nu se combate cu foc, ci cu apa, pentru ca cel mai destept cedeaza. Iar tu trebuie sa le raspunzi scurt, cu sictir, indiferent si sa le arati gradul tau de inteligenta care il depaseste pe al lor. Bafta!

| Miți007k explică (pentru Bibble):

Sti eu le-am ignorat mult si au ajuns la amenintari cu bataie si alte tampenii. nu sunt genu de persoana care sa comenteze. si sunt foarte linistita si vad ca asta le denota ca sunt slaba si ele cred ca eu nu pot sa le raspund. dar nu vreau sa jignesc pe nimeni ..cred ca eu am un defect ..si nu functionez normal.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu le baga in seama. Si ai grija sa fii cea mai buna la invatatura din clasa si sa fii olimpica. la primavara le vei spune: da, dar eu am premiu la olimpiada nationala de..., voi mai aveti multe de demonstrat. E singura metoda sa scapi de ele, demonstreaza-le ca esti cea mai buna.

| J0B0MAT a răspuns:

II spui dirgentei/dirigintelui
Si ignora-le.Nu are rost sa iti bati capul cu toate nimicurile.

| Pandii233 a răspuns:

Ai mai multe solutii.
1. Ignorai.
2. Injurai si tu. Iti dau cateva replici :
" Te bate inteligenta?"
"Cred ca ai un creier ca si nou, avand in vedere ca nu l-ai folosit niciodata"
"Ieri, te-am admirat toata ziua, la zoo."
"Ai o voce frumoasa, de ce o irosesti vorbind?"
"Arati foarte bine pentru varsta ta... zici ca ai fi in viata. "
"De ce intodeauna oamenii prostii au o gura mare? "
"Scuza-ma, ma confuzi cu cineva caruia ii pasa de ce spui tu. "

3. Spune-i dirigintei\dirigintului.

Sper ca te-am ajutat, funda?