| Lorena08 a întrebat:

Urmeaza sa vina ziua bunicului meu si as vrea sa-i cumpar ceva.Nu vorbesc despre un cadou costisitor, ci mai mult oarecum ceva simbolic.Problema este ca nu am nici cea mai vaga idee ce as putea sa-i cumpar, fumator nu este, ca ma gandeam la o bricheta dinaia frumoasa.De baut nu prea bea alcool.Sunt in pana de idei.Nu ma pricep deloc la cumparat cadouri pentru barbati. Un sfat?

Răspuns Câştigător
| mamarutza12 a răspuns:

Poti sa inramezi o poza cu voi doi, sau sa-i pictezi ceva(daca esti talentata), poti sa-i ei un bibelou dinacela cu steagul romaniei atasat(la home sweet home daceste in orasul tau), o iconita frumoasa( daca e crestin, daca nu va fi o gafa) niste flori, un tort de inghetata si neaparat o felicitare facuta de mana.

12 răspunsuri:
| William a răspuns:

Fa-i un cadou folositor ca o cruce de marmura sau un sicriu frumos decoratwinking

| XtmCamiii a răspuns:

Buna am cateva ideei pentru ce iai putea cumpara :d
paithinking e ca o potcoava care so puna pe use la intrare si nu e scumpa costa vreo 5 lei (ps am si eu si e foarte frumoasa) si se gaseste peste tot sau un briceaghee hee breloc cu numele lui ca isi poate pune la ceva chei sau o icoana sau o undita de pecuit, o sticla de vin, o bluza, o trusa de ras barba,
cam atat imi trece prin caplaughing
sper ca ti-am fost de ajutor
funda?

| mamarutza12 a răspuns:

Multumesc

| MMihai a răspuns:

Îi dai banii în mână și își cumpără el singur, din banii ăia!

| ElecktroFloweR a răspuns:

Hm... sa vedem ce am... Ai putea sa stai intr-o zi cu el sa iti arate poze din copilarie, sa iti povesteasca diferite povestioare din tinerete si alte lucruri. Apoi ai putea daca are un album de fotografi din toata viata lui ai putea sa il iei sa tai pozele un pic asa si sa faci un panou cu toate amintirile lui.

| dragonul96 a răspuns:

Un aparat de barbierit sau un parfum

| Lightose a răspuns:

De exemplu...un bibelou,un ceas,un brelog, un tricou, o curea.Tu il cunosti mai bine.
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar place sa fiu in locul tau sa-i mai pot face bunicului macar o data un cadou crying sigh te compatimesc...

mult noroc :*

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

I-ai o icoana cu un sfant cu numele lui. uite aici unele dragute: https://www.classgifts.ro/icoane.html

| newbornkent a răspuns:

Pai depinde ce pasiuni are happy daca ai plac obiectele artizanale i-ai o machetutza de corabie sau avion...sau de bicicleta.snt destul de ieftine si chiar dragute.daca e pescar cumparai ceva ce i-ar prinde bine la pescuit, sau ceva simbolik legat de pescuit. daca ai palce arta cumparai un tablou frumos sau o statueta. daca ai place muzicaa cumparai un cd cu muzicaa sa preferata pe care si-ar dorio in colectie. ideea e sa fie ceva ce-i place.si daca e simbolik cu atat mai bine poti sa al procuri happy sper ca te-am ajutat id meu e new_born_kent daca te pot ajuta cu ceva dai addd. paaa

| Drutzy a răspuns:

Buna! eu daca as fi in locul tau i-as lua bunicului o palarie.stii ca batranii poarta palarii.iar daca u crezi ca nu i se potriveste iai o batista frum ptc batranii au mereu o batista la ei.
Sper ca te.am ajutat

| Alint a răspuns:

Cadou ideal pentru un bunic ar fi un zbor cu biplanul de epoca; o sa-i dai ocazia sa-si aminteasca de vremurile vechi si sa se bucure de prezent- cauta pe goagle zbor cu biplanul de epoca sau poti sa iei un voucher cadou pe care ii apare numele bunicului si un mesaj dragut din partea ta de la Activitati Cadou Supermarket