| zoozolina a întrebat:

Buna TPU.Va rog sa ma ajutati! Imi place de un baiat mult mai mare ca mine, iar eu am numai 15 ani.Trebuie sa ma comport mai matur ca sa pot avea vreo sansa cu el, dar nu stiu cum....stiu ca nu e bine, dar vreau sa stiu cum sa ma comport mai matur.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Draga mea, ești minoră, ai doar 15 ani. Tipul de 22 de ani poate să facă pușcarie pentru corupere de minori, deși în cazul vostru nu știu cine pe cine corupe...
Asta vrei? Să ajungă la pușcarie?
Este foarte rău că și-a permis să te sărute. Este adult și trebuia să se comporte ca atare. Amândoi sunteți vinovați, însă responsabilitatea să pună punct "relației" era a lui. Foarte rău că n-a făcut-o!

Abandonează această idee și vezi-ți de copilărie și de cei de vârsta ta!
Dacă ai fi majoră, problema s-ar fi pus altfel, dar momentan... Așteaptă să crești!

| sabin89 a răspuns:

Nu te comporta mai matur, ca n-o sa-i mai placi. Cheia succesului este sa te comporti asa cum esti.

| eurynomus a răspuns:

Depinde cati ani are tipul si ce gen de relatie vrei

| zoozolina explică (pentru eurynomus):

Tipul e mare, are 22 de ani.Dar nu pare, vb cu mine si imi spune ca sunt foarte simpatica, ne-am sarutat, etc etc...ce relatie? nu stiu...

| eurynomus a răspuns (pentru zoozolina):

Merge daca e doar ata dif de varsta intre voi, stai linistita, am vazut relatie intre una de 15 si unu de 28 asa ca a voastra e ok. scucces in continuare in relatie

| BuBbulete a răspuns:

Stii mi s-a intamplat si mie una ca asta cu un tip de 22 de ani si nu a trebuit sa ma comport mai matur...am fost eu insumi si totul a fost perfect:p deci, nu iti schimba comportamentul! Nu vei rezolva nimic..Baftatongue