| FCx78 a întrebat:

Bună TPU! Vreau sa va întreb ceva. Băiatul a vrut sa ma cucerească asa și ne-am vorbit aproape zilnic(el îmi zice ca suntem cuceriți), ne-am întalnit pentru prima data dar nu l-am plăcut, îl vad ca un prieten. Și am găsit pe altcineva și i-am dat seen. Eu și el am terminat de 3 luni înainte am găsit pe altcineva(stiu ca e vina mea ca nu i-am spus ca vreau sa ne oprim.) Și a început sa plângă, sa sufere etc. Pana la urma băiatul le-a spus altora ca sunt neserioasa, înșelată etc. Eu am aflat de la cineva și am început sa vorbesc cu el ca să ma înțeleagă ca am găsit pe altcineva. El a spus ca l-am înșelat și a spus ca eu trebuie sa îl aștept pana sa ne cunoaștem mai bine, poate îl plac dar nu se poate ca eu aștept pana încep sentimentele (înțelegeți ce vreau sa spun.) I-am spus ca nu am fost iubiti, nu ne-am iubit cum poate fi înșelat? Nu stiu ce vrea el.
Și ce părere aveți? Eu l-am înșelat dacă nu am fost iubiti, asa se numește? Dacă era vorba într-o relație și stiu ca se cheama înșelăciune dar eu și el nu am fost iubiti si punct. Aștept de părere voastre. Scuze pentru romana.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca pui de doua ori o intrebare faci spam. Daca faci spam poti sa ramai fara cont.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa dai explicatii nimanui, decat baiatului care iti face curte sau te cere de prietena.
Fii clara si sincera cu amandoi.
Anuntat-l pe celalat care nu-ti place, ca ai incheiat relatia cu el, doarece esti indragotita de altul si iti vezi de treaba ta, fara sa mai dai explicatii la alti prieteni, amici sau neaveniti.

Fii INTOTDEAUNA sincera cu oamenii si nu mai face greseli, ca nici tie nu ti-ar place sa fii inselata cu alta si apoi sa ti se dea papucii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

(înțelegeți ce vreau sa spun.) Înțeleg. Punct. Nu stiu ce vrea el. Vrea iubire de mamă, să îi speli scutecele și să îl ștergi la fund după. Punct și virgulă.

| Mosotti a răspuns:

Pai mai e cazul sa ceri pareri? Nu e clar ca nu se cheama inselat daca nu aveati o relatie?! Voi nu erati iubiti, deci nu e inselat.
Da-l dracu, ignora-l, nu lasa sa te impresioneze si vezi de viata ta.

| Freya1 a răspuns:

Păi dacă nu erai cu el, nu a-ti căzut de acord sa formați o relație, nu va întâlneati frecvent, nu va sarutati, nu ati facut relația sa fie oficială nu era o relație.
Relatie e atunci cand amândoi cad de comn acord pe ideea asta.

Si eu am unu ce imi scoate povești ca mi-am înșelat iubitul cu el acum cativa ani, cand nu eram cu nici unul ci imi erau doar amici.Pe atunci asta ce ma vorbea ma tot cauta sa ii dau un sfat, sa ma întrebe de una alta, iar cu iubitul meu eram doar prieteni buni ca pana la urma sa realizam ca ne potrivim si sa formăm un cuplu.Dar vorbele o data scoase au rămas.

| Hammurabi a răspuns:

Ați vorbit, l-ai văzut, nu l-ai plăcut, pa.
Singura ta greșeală, că n-ai avut curajul, după ce l-ai întâlnit, să-i spui verde în față "Îmi pare rău, nu ești genul meu. Dacă vrei putem rămâne doar prieteni". Punct.
Iar acum, a doua greșeală. Că-ți pasă ce zice, ce crede, cum interpretează.
Ce-ți pasă, ce importanță are?

| Lukasssz a răspuns:

Odata ce nu ai fost cu el in relatie nu e inselat

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu l-ai inselat dar daca e orgolios si spune la toata lumea ca ati fost iubiti si ca l-ai inselat, probabil lumea o sa il creada pe el si e nasol.
Cat despre iubire...nu intotdeauna exista dragoste la prima vadere. De multe ori ea apare si dupa ceva timp, dupa ce apuci sa il cunosti mai bine pe omul ala (de fapt asa ar fi ideal). Vorbesc in general ca e clar ca tipul asta nu merita nici macar un scuipat

| BoboBobo6717 a răspuns:

Cu toate scuzele tale, eu sincer nu am înțeles nimic din ce ai vrut să spui. Învățați să vă exprimați, oameni buni!