| Rrrrrazvan a întrebat:

Bună TPU, vreau să vă ma ajutați cu o mică/mare problemă legată de prietena mea, suntem impreună din 15 ianuarie anul acesta, ea despărținduse de fostul ei prieten prin decembrie anul trecut el având 19 ani, iar ea in decembrie făcând 16, ok totul bine până acum dar am ajuns cam de o lună si câteva săptămâni sa ma cheme la ea acasă să dormim, nu am avut nici o relație intimă doar petting ( ne-am atins organele sexuale fara nici un act sexual ) și să se mai urce pe mine să se frece sau invers.Am un coleg care mi-a spus ca fostul ei prieten a dezvirginat-o, am intrebat-o pe ea si mi-a zis că nu a făcut nimic cu el, e ok pâna aici dar ce ma nedumerește pe mine e că dacă mă lasă sa pun mâna la "portofel" de ce să nu facem și dragoste plus că de câteva ori m-a masturbat și când se urcă pe mine sau când imi atinge "fluierul" zâmbește.Voi ce spune-ți mai este virgină sau ma mințit? Chestia care mă supără e dacă DA sau NU m-a mințit. Vă mulțumesc anticipat tuturor pentru răspunsuri.

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cel mai sigue, ea stie.Incearca cu blandete sai sugerezi ca ai vrea sa aveti un act sexual real sa vezi ce reactie are.

| Dolyta a răspuns:

Eu nu cred ca mai este.

| qMiruq a răspuns:

Nimeni nu stie raspunsul, nu se stie niciodata de la ce sa te astepti, poate vrea ca TU sa fii cel ce o dezvirgineaza, sau are pofta de viata. Exista mai multe variante, nimeni nu-ti poate spune concret ce s-a intamplat cu ea sau daca mai este sau nu pentru ca nimeni nu stie. Unicul raspuns pe tema asta il poti afla numai de la ea, daca ai ceva dubii in treaba asta scormoneste mai adanc, pana aflii ceva ce te lamureste in mod concret, intra-i sub piele, in suflet si spune-i sa aiba incredere in tine, si ca cu tine poate discuta orice si etc si daca chiar s-a intamplat ce s-a intamplat sa-ti spuna ca nu este nici-o tragedie, nu este nici prima nici ultima care a facut asa ceva, spune-i ca doar adevaru si sinceritatea conteaza pentru ca altfel apar nelamuriri si tu ca nu vei putea crede ceea ce iti zice ea, va veti desparti...asa ca multa bafta cu asta :-). Iar la capitolu dragoste, poate ea isi doreste asta dar nu stie cum sa ti-o spuna, ia incearca si fa tu primul pas dar mai intai intreab-o daca e pregatita, si explica-i ca daca tot "va tavaliti" [asa-i zic eu la chestia asta, tavaleala laughing ], ar fi frumos sa treceti la urmatoru pas, dar bine-inteles inainte de asta trebuie sa fiti amandoi pregatiti psihic.Si sa fiti constienti, s-o faceti protejat si cu cap, altfel veti risca o posibila sarcina[ceea ce deja stiti asta] si 1001 de responsabilitati, multa bafta ce sa zic altceva si ai grija de tine si cu cine te incurci kiss! happy.

| Rrrrrazvan explică (pentru qMiruq):

Nu știu de ce dar răspunsul tău parcă ma incurajat cu ceva dar nu știu cu ce. mulțumesc >:d< am grijă de mine și tu să ai grijă de tine :*

| qMiruq a răspuns (pentru Rrrrrazvan):

Ma bucur ca te-a incurajat, sper sa aflii si cu ce laughing :*.

| Myvoiceroman a răspuns:

Daca nu iti dai seama daca e virgina sau nu cand te lasa sa o mangai la "portofel", e mai bine ca fata nu te lasa sa faci mai mult cu ea. Sa nu faci diferenta intre o virgina si o femeie la varsta de 19 ani e trist tare. Mi-e mila de ea. Plus, stii foarte bine (pentru ca esti baiat) ca baietii se lauda ca le-au dezvirginat pe toate fetele si, de fapt, nici nu le-au vazut "portofelele". Mi-e mila de prietena ta, sincer.

| Rrrrrazvan explică (pentru Myvoiceroman):

Mulțumesc expertule in femei.