| scuuulzgb a întrebat:

Vreau urgent o solutie.
Acum un an de zile am cunoscut o fata si cu timpul am ajuns impreuna.
Dupa ceva timp de relatie ea pe langa mine vorbea cu cativa baieti fara ca eu sa stiu.
A trecut un timp (o luna) si-a dat dat seama ca sunt un baiat care merita pretuit asa ca a renuntat purtandu-se frumos cu mine.
Am aflat dupa cateva luni ce facea ea si nu mi-a picat bine asa ca au inceput certurile pe tema asta dar am trecut peste partial si ii aduceam aminte ce a facut doar la cearta.
Tot anul trecut am avut probleme de sanatate si din cauza asta am fost exmatriculat dar eu ei nu i-am spus nimic si am inceput s-o mint ca imi urmez in continuare studiile.
Minciuna a mers pana prin mai (anul asta) cand mama ei a observat ca eu am mult timp liber si nu putea sa inteleaga de ce. Pana intr-o zi cand a fost la liceul meu si a vazut ca nu sunt acolo.
Dupa aia am inceput sa intru in contradictoriu de cateva ori ca sunt pana cand am cedat.
Am inceput sa-i explic ca am fost dat de 6 ani la scoala si asta nu ar un impediment in viata.
Dar s-a despartit de mine si a spus ca ea nu poate sa aiba incredere in mine. Dar cu toate astea am iesit de atunci din cand in cand si sa ne comportam ca si cum suntem impreuna.
Dar in urma cu cateva saptamani am avut o discutie si am decis sa ramanem prieteni ca ea nu simte nimic cand avem "momentele noastre".
Eu o iubesc si am inceput sa ne certam din orice mama ei vazand acest lucru.
Duminica trecuta avand o discutie aprinsa a inceput sa-si aminteasca toate fazele oribile care le-am facut ( ca uneori am fost prea sufocant, ca am impins-o, ca i-am vorbit uneori urat) dar toate aceste lucruri venind din ambele parti chiar dublu din partea ei. Si cum vorbea ea si plangea banuiesc ca mama ei a auzit discutia.
A luat telefonul si mi-a zis sa o las in pace.Zis si facut.
Urmatoarea zi i-am sunat mama sa clarificam tot dar ea a inceput sa zica sa o las in pace ca daca nu apeleaza la politie.
Eu incepeam sa-i explic cum a fost situatia dar in zadar, cu toate ca nu era totul suficient m-a sunat si tatal ei sa fac acelasi lucru + sa-i sterg nr. de telefon.
Am vazut ca sunt blocat pe facebook si chiar nu vrea sa auda ea de mine.
Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci, e clar ca mama ei si-a format o idee proasta despre tine. Eu zic sa renunti daca ele nu dau niciun semn, daca cu ea sa zic ca reusesti sa te intelegi, desi in majoritatea cazurilor dupa ce va despartiti dupa atata timp nu prea mai tine, mama ei oricum o sa aiba pica pe tine pentru minciuna. Eu zic sa incerci sa-ti gasesti pe altcineva. Stiu ca e greu, si eu trec prin ceva asemanator si e foarte dureros sa renunti pur si simplu, dar asta e, e un semn al vietii ca nu a fost sa fie.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce rost a avut sa o minti? tu in acel timp din moment ce nu mergeai la scoala ce faceai? asta e mergi mai departe

| scuuulzgb explică (pentru RAY):

De prost. Si ca sa nu plece de la langa mine.

| modjolica a răspuns:

Urata situatie...Incearca sa o uiti, viata merge mai departe, daca ea are astfel de comportament cu tine, nu are rost sa incerci sa fiti impreuna.Stiu ca tu esti indragostit de ea, si ti-e greu sa vezi lucrurile astea, asa suntem cu totii, dragostea ne ia mintile si ne inchide ochii.

| scuuulzgb explică (pentru modjolica):

Multumesc pentru sfat

| schwepps a răspuns:

Nu e un capat de tara, aiurea ca tu esti indragostit, dar vei avea in viitorul tau si alte iubiri mai intense ..si. de viitor happy BAFTA