| Ciudatsell a întrebat:

Buna TPU love struck
de curand m`am desp de un baiat. regret ce am facut pentru ca am aplecat capul la vorbele altora. el nu prea stie ce sa faca daca sa ne impacam sau nu spunandu`mi ca nu am avut incredere in el si am ascultat de altii. cum sa fac sa-l aduc inapoi? de explicat si de vorbit am facut. o deja dar el este tot confuz. timp i-am dat dar nici dupa asta nu stie ce sa faca. cum sa procedez? oare tine la mine? [ spun asta pentru ca atunci cand nu vorbim o zi maxim 2 ma cauta disperat iar daca stam impreuna pe afara sau vorbim este indiferent si ma trateaza cu " sila " ]. cum reusesc sa il fac sa inteleaga ca il iubesc si sa ne impacamstraight face?

Dau funda pentru cel mai bun rasp si la restul`vot!

Răspuns Câştigător
| JBStandsForMe a răspuns:

Uite ce e: i-ai ranit baiatului sentimentele. Si din cate vad eu, i le-ai ranit mult prea rau.
Nu te poti astepta la o impacare rapida. Increderea lui in tine e la 10 acum, trebuie sa pui bazele din nou, cu multa grija si abilitate. Trebuie sa-i spui ca-ti pare rau si esti constienta de greseala ta. Trebuie sa ii ajungi la suflet. Cum a inceput relatia voastra? Vorbiti despre amintiri amuzante, frumoase despre voi.
Trebuie sa o iei usor, daca te grabesti s-ar putea sa-ti iei la revedere de la EL.

7 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu este chiar atat de grav. Il vei recupera cu siguranta. Cred doar ca ai nevoie de multa finete si mult tact. Daca despartirea este din vina ta, bineinteles ca el a devenit putin orgolios. Doar este barbat, si acest aspect isi spune intotdeauna cuvantul. Diplomatia apartine in general femeilor. Cu siguranta ca a suferit foarte mult si de aceea, prin raceala lui fatisa, incearca doar sa-ti dea o lectie. Care nu va fi de lunga durata. Iubirea invinge intotdeauna. Iar ceea ce o dovedeste in cazul tau este faptul ca te cauta disperat. Cred ca o solutie necesara chiar, ar fi aceea de a-ti cere iertare. Se impune sa iti recunosti greseala, pentru ca adevarul, de asemenea invinge. Intr-un moment prielnic, repeta-i ce simti, si declara-i ca, intr-un fel, si sufletul tau sta in genunchi.

| Iσαηα a răspuns:

Buna. straight face Imi pare rau de cele intamplate... Cei care ti-au spus lucrurile care v-au facut sa va despartiti a facut-o intentionat. Se vede ca-l iubesti mult chiar.happy El te tradeaza cu indiherenta cand sunteti impreuna iar cand nu va intalniti alerga dupa tine. Pff, nehotarat baiat. Incearca sa fi mai indiferenta sa nu-i arati ca-l iubesti asa mult pentru ca te va duce de nas [[aica te va avea la degetul mic si va putea sa te raneasca cuusurinta]]. Aratai in timp ca ai incredere in el ca il astepti si ca mereu il vei iubi.

| Yzzza a răspuns:

Daca asa o fost sa fie,trebuie sa suporti consecintele.Daca esti incapatanata ca mine si nu vrei sa suporti consecintele,atunci vei incerca sa ti-l iei inapoi.dar stii si tu vorba aiabig grinaca vrei sa stii daca cel pe care il iubesti te iubeste cu adevarat atunci il lasi sa plece.daca intr-adevar te iubeste cu adevarat,se va intoarce...Daca nu s-a intamplat asa dar tu tot vrei sa il ai, atunci te duci la el si ii explici de ce a trebuit sa il lasi. Daca el e destul de matur ca sa te intelega si daca te iubeste, atunci te va intelegehappy. Succes.

| MihaCool99 a răspuns:

Poi poate ca el dupa faza pe care ai facut-o cauta pretexte pentru a nu te baga in seama, iar apoi vine la tine ca si cum nu s-a intamplat nik.Incearca sa iti dai seama daca te iubeste cu adevarat sau nu pentru. ca poate intr-un final o sa iti dai seama ca el nu te iubeste sau ca te iubeste cu adevarat si de aceea se comporta asa cu tine (orice e posibil) si poate e mai bine ca v-ati despartit pentru. ca probabil asa e mai bine pentru. toti.Acum incearca sa faci ceea ce ti-am zis si poate asa o sa vezi ca e mai bine.Tu decizi.

fundita? plz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ciudatel,pe mine m-a mintit o domnisoara, ca nu merge la discoteca, eu nu am crezut-o asa ca m-am dus.am gasit-o acolo si cu un prieten bun de-al meu. aveau intalnire.i-am reprosat si i-am spus ca asa va face toata viata.s-a casatorit, si-a inselat sotul fiind prinsa cu altul in patul conjugal, si a regretat amarnic.nu stiu ce a regretat, ca l-a inselat sau ca a fost prinsa? cert e ca in urma depresiei post despartire s-a spanzurat. Dumnezeu s-o ierte.regret.dar e tarziu.si trist.nu poti sa te joci cu sufletele oamenilor, fiindca asa vrei tu, sau fiindca spun altii.

| sanders a răspuns:

Spune-i sa aleaga o optiune(alea care le-ai zis tu, ori sa te trateze in continuare cu sila ori sa stea cu tine)si sa ramana la ea.In momentele astea incerca sa fi tu "sefa" spunandu-i ca a fost o greseala si tot incapatanat a ramas spune-i ca ii mai dai o singura sansa:ori sa se desparta de tine ori sa ramana cu tine.

| christinne_1321 a răspuns:

Fii mai indiferenta.Stii ca e o vorba, indiferenta doare.Acum crede ca mereu vei face asa.Ii poti spune serios ce simti tu pentru el, dar sa ii spui ca dragoste cu sila nu se poate.Si o sa vada ce e mai bine pentru el. Sper ca te-am ajutat>big grin