| tumblrdrugs1 a întrebat:

Ok, l-am cunoscut pe facebook, eu Craiova el Slatina am format un cuplu la 2 saptamani dupa ce ne-am cunoscut. A durat3 saptamani. Ne-am despartit, 2 luni am intrerupt orice.legatura. Dupa am inceput sa vorbim din nou. Mi-a devenit cel mai bun prieten... Orice faceam in timpul ala vorbeam cu el el stia a devenit totul pentru mine. eu inca mai tineam la el dar totul a devenit mai puternic asa ca o amica i-a spus... simtea acelas lucru... Noi fiind emo si avand 146890 de probleme vroiam sa ne omoram. M-a sunat plangand spunandu-mi ca crea sa se omoare eu atuni am facut tot posibilul sa-l. oresc l-am orit spunandu-i ca o sa ma omor si eu. Anyway Am facut totul pentru el iar el totul pentru mine ne iubeam unul pe altul mai mult decat orice altceva era relatia la distanta perfecta... De curand am facut o prostie ne corbiind cu el o saptamana intreaga.mi.am facut ganduri gen ' s.a sarurat de mine ma uraste vrea sa.l las inn pace nu are chef de mine ' vineri am vorbit mi.a zis ca sunt paranoica... am inceput sa vorbim din ce in ce mai putin ne.am certat... mi.a dat block... cel mai bun prieten al lui mi.a explicat ca a fost ocupat. la telefon nu.mi raspundea facebook.ul... m.a agase la block prin amici nici gand nu mai vorbea cu nimeni... m.a scos dupa doua zile de telefoane si mesaje de la prietenii nostrii comuno...mi.a spus ca nu maai sunt sanse sa ne impacam. iar eu deeu de o luna... de atunci sunt maiult in spital. probleme cu inima
. nu.mi i.au pastilele plang non.stop nu dorm....lipsa de calciu
. am cedat nervos... si nu mai stiu ce sa fac... adica am pierdut tot ce iubeam... pana si un oatecare cuvant imi amintesre de el... o i.au razna... sa nu mai spun ca sunt taiata si. ajutati
ma -_-

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu stiu de ce adori sa pozezi in victima si sa-ti plangi de mila,probabil gasesti vreo satisfactie in asta!
Singura ii oferi acestui baiat dreptul sa te aduca in aceasta stare,lasandu-te influentata si chiar sugestionandu-te singura!
Ar fi cazul sa te trezesti, viata nu e asa si nu ai idee ce inseamna sa pierzi tot ce iubeai.
Ca asa vrei tu sa crezi, iti faci singura rau, sa stii.
Poti trai in umbra celorlalti si sa te hranesti din mila lor sau poti fi tu cea care oferi umbra celorlalti.
Vad ca tu alegi sa te hranesti cu mila altora, regaseste-ti echilibrul.

| stark47 a răspuns:

Infara de faptul ca nu pricep ce anume beneficii ti-a adus ideologia emo.nu am prea multe nelamuriri.
esti acolo unde ar trebui sa fii, in spital.o persoana ca tine ar trebui ingrita nu numai medical si psihiatric, tendinte de autodistrugere si automutilare sunt intr-o oarecare masura normale la copii adolescenti insa tu au dus in extrem aceasta chestie.
poate ca esti inca prea tanara sa iti dai seama ca nu toate lucrurile pe care le vrem sunt neaparat bune pentru noi.
uneori mai trebuie sa renuntam la ceea ce ne dorim doar pentru bunastarea noasta atat fizica cat si pishica.
iti recomand o deconectare totala de la acest subiect din moment ce el te-a adus in spital.este mai mult decat evident ca nu iti face bine.gandeste-te la el ca si la un drog, nu iti face bine insa tot il iei pentru ca esti dependent.
stilul vostr asa numit emo va face acest lucru, sa cautati situatii in care 100% veti iesi suferind din ele.
inca odata, consulta si un psiholog, nu numai in a te ajuta sa scapi de aceasta persona ci si de ideologia de a te autodistruge.

| piticelm a răspuns:

Ti-as expune eu toate problemele tale mai pe direct, insa iarasi comenteaza astia ca am fost rea, dar cred ca le stii singura.Noi nu avem cu ce sa te ajutam, ci doar sa iti spunem ca trebuie sa mai inveti sa scrii, iar daca te-ar duce cineva intr-un spital de copiii unde au leucemie si alte tipuri de boli grave, probabil vei vedea ca nu ti s-a luat tot ce iubestiwinking

| borntotwerk a răspuns:

Ma cac pe problemele tale..cu ce am putea sa te ajutam noi? laughing))

| DulceLup a răspuns:

Iesi afara din casa! socializeaza un pic. fa-ti prieteni. du gunoiul lu' vecina. Fa ceva! spala vase. Ajut-o pe mama ta la gatit. Lasa prostiile in sertar si baga-ti mintile in cap!

| LaryLarrrysaa24 a răspuns:

Deci tu practic esti in deprezie deoarece iubitul tau ti-a dat block, nu mai vorbeste cu tine, a spus ca esti paranoica... Spuneai ca va iubiti si era relatia perfecta... Daca el a facut toate aceste lucruri crezi ca te-a iubit pe tine? eu nu vreau sa te descurajez sau sa te fac sa plangi, vreau sa te amenajez putin cu realtiatea! Si in primul rand daca te iubea de la inceput nu va desparteati sau si daca erati despartiti daca te iubea te cauta nu statea o luna fara sa vorbeasca cu tine! Nu trebuie sa te tai sa iei pastile sau sa nu dormi, trebuie sa te gandesti ca ai o viata la dispozitie sa gasesti pe cineva special! Ar trebuie sa te gandesti si la sanatatea ta si la viitorul tau! Ai grija de tine!
Sper ca te-am ajutat! Pupici