| Elis a întrebat:

Buna tuturor!:*am o intrebare cam stupida :d
cuume e sa ai tata? pe bune...eu nu l-am cunoscut niciodata pe tata...
nu stiu cum e ...sunt doar curioasa desi mi-as dori sa stiu chiar eu... dar asta e viata.sad

Răspuns Câştigător
| lovehurts a răspuns:

Elis nu trebuia sa fi trista din cauza asta, si eu simt la fel ca tine si uneori ma simt ciudat pentru ca tatal meu nu e langa mine. Mi-as dori sa am unul dar dragostea mamei si a familiei ma ajuta sa trec peste asta.Desi e greu asta e. cum ai spus. asta e viata. nu toti sunt norocosi si nu toti primesc ce doresc. Te rog sa nu mai fi trista si imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat mai ales ca nu l-ai cunoscut. E trist cand afli ca exista astfel de persoane.si simt ca esti o persoana speciala.Sa ai un tata e un lucru special si nimeni niciodata nu il va inlocui pe tata. desi am doar cateva amintiri cu el pentru ca el a murit cand aveam 5 ani. dar. ai dreptate si ai dreptul sa fi curioasa dar sincer in momentul in care voi verifica pagina sa vad si raspunsurile altora cu siguranta voi plange pentru ca nu e usor sa imi amintesc de el... te rog fi tare si nu uita: cu siguranta exista persoane care chiart te iubesc cu adevarat si iti inteleg durerea.happy

Fii puternica.viata nu e cum neo dorim,
Te pup si ai grija de tine,

Sabina

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Acuma suntem in acelasi birou, la locul vechi de munca nu am mai prea avut de lucru si m-am mutat la firma unde lucreaza el. Este foarte bine sa ai tata, mai ales pe cineva cum este el. Desi in trecut a lipsit mult, pentru familie, ca a fost sa lucreze mult in delegatii, a fost la lucru si in Germania, de 4 ori, odata a fost plecat timp de 10 luni, odata si mai mult de un an. Toate astea le-a facut pentru noi...
Este bine sa ai tata, unul ca si al meu. Sa dea Dumnezeu sa ai un sot bun, tata copiilor vostrii.
Domnul fie cu tine.

| Razvan a răspuns:

Tata mi se pare cel mai dificil om de inteles.Are o personalitate complexa camuflata de un temperament linistit.De multe ori am incercat sa ii anticipez miscarile dar pur si simplu imi e imposibil.Suntem acceasi zodie, dar suntem diferiti.Foarte.E atat de perfectionist, de vorbaret, de inteligent:-j
Zau daca nu ma indoiesc adesea ca suntem rude de gradul 1:))
Stie atat de multe.Rar am intalnit oameni trecuti de 40 de ani cu atata cultura generala
Tata si-a dorit mereu un baiat.Si chiar imi pare rau ca nu a avut unul.Probabil viata lui ar fi fost diferita, avea de cine sa fie mandru:(
http://www.youtube.com/watch?v=EqiojZAlNt8

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Eu am tata, insa el ne viziteaza cam o data la o luna, rar cand se intampla sa ne viziteze o data la 2 saptamani... nici eu nu stiu cum e(parintii sunt divortati) asa ca suntem cam in aceeasi situatie
happy

| Asdffd a răspuns:

Pai...cum sa fie thinking

ca mama... dar mai exigent.
dar cand vreau ceva imi cumpara.
daca ii cer 1 leu imi da 5... este fain :X

Si...
Sorry ca nu ai tata sad.

| ancutsa410 a răspuns:

... intreab-o pe mama ta unde e? si poate poti sa iei legatura cu el...nu e o intrebaare stupida!

Răspuns utilizator avertizat
| Oana_5036 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine! E foarte bine! Pentru ca de ex. tata vine seara si, deci am si eu pe cine astepta...Plus ca daca as fi doar cu mama probabil mi-ar lipsi foarte mult!

| Xonia a răspuns:

Depinde.
Eu cu tata nuprea vorbeste, adica stam in aceeashi casa, dar sunt mai apropiata de mama
Sunt copii care se inteleg mai bine cu tatal, sau altii care dimpotriva, nu se inteleg deloc.
Imi pare rau pentru tine.sad

| den_4336 a răspuns:

Draga mea, ca a avea un tata e ca si cum ai avea o mama. E adevarat este putin mai exigen sau poate nu. Dat decat sa fi avut un tata care sa-ti faca viata un cosmar, mai bine nu l-ai fi cunoscut.Nu sunt in situatia ta, ma intele bine cu ambii parinti.SA nu fi suparata. Viata merge inainte si sa nu-i simti lipsa.Cateodat e bine ca iti da mai multi bani dar de multe ori e si rau. Bucura-te ca ai o mama care e o fire mai blanda. O femeie aproape tot timpul e o fire mai blanda si cred ca te iubeste atat mama cat si tatal.

| sweetgirl_3609 a răspuns:

Nici eu nu am tata de la 2 ani, si, practic nu il mai tzin minte delocu, el a avut intoxicatie cu gaze si din pacate nu mai e in viata.
Nu o data mi-am pus si eu intrebarea asta, si nu o data am si fost intrebata de altii...Nustiu nici eu cum e sa nu ai tata, dar sunt sigura ca este ceva minunat, uneori eu chiar visez ca ma intilnesc cu el, pentru ca in viata eu parca mai nasc iluzii ca tatal meu exista.Sa stii ca daca tatal tau este inca in viata ar trebui sa fii ft fericita pentru ca soarta nu va va lasa sa nu va cunoasteti, si fii fericita de asta! Eu iti doresc ca in acea zi in care va veti cunoaste, eu sunt sigura ca va fi aceasta zi, vei fi cea mai fericita de pe pamint, pentru ca va fi ceva frumos si imi pare rau ca eu nu voi avea asa ocazie niciodata.

| IrInA9618 a răspuns:

Imi pare rau... pai am eu un raspuns, ma mai cert cu el, de obicei tati nu suporta baieti, sunt genul mai responsabil, nu le place machiajul si unghiile facute, dar asa sunt tati, uneori nu se pot pune in pielea femeilor sau a fetolor, este chiar greu de explicat in cuvinte. sinti o persoana protectore deasupra ta, care este mereu gata si isi riste viata pentru tine, care te gideaza in viata, care te impinge de la spate, care iti da curaj.

| DeeeaBaaa a răspuns:

E foarte binee :X in cazul meu... Ma ajuta, ma intelege, avem aceleasi gusturi, ne jucam, ne uitam la desene impreuna laughing, ascultam muzica, jucam jocuri, ma invata chestii noi etc...
Dar nu pentru toti e asa de bine, tatal unui coleg este alcoolic si il bate si pe el si pe mama sa.
Eu am noroc ca am un tata asa "de treaba". Mergem impreuna cu el toti colegii la meci si la piscina, la strand.
Dar asta e tatal meu. Nu toti au norocul asta. Take care :*

| pancake_4521 a răspuns:

E oribil.pentru mine cel putin.sunt sigura ca sunt o groaza de copii care au niste tati incredibili.pentru mine fiecare clipa langa el este un dezastru total

| Elis explică:

Va multumesc mult :*