| Lysett a întrebat:

Buna tuturor,

Am o problema nu imi prea pot face prieteni baieti (amici), de fapt nici nu prea ma inteleg cu ei, am impresia ca ma evita dupa un timp. Am prieten (iubit) si ma inteleg foarte bine cu el. De asemenea nu am probleme in a flirta cu ei, probabil si pentru ca arat destul de bine, am avut mai multe relatii in trecut, dar nu pot sa imi fac amici...Cu fetele nu am problema asta, am mai multe prietene, dar cu baietii nu imi dau seama ce se intampla, la inceput cand ii cunosc, ma inteleg bine dar pe nu prea ma mai baga in seama.
De cand eram mica nu am prea avut barbati in familie si stateam mai tot timpul cu fetele. Cum trebuie sa ma pot ca sa ma inteleg bine cu baietii?
Asa ca persoana sunt mai degraba linistita, dar nu foarte...
In curand va trebui sa ma angajez si in domeniul meu lucreaza mai mult baieti, deci probabil voi avea foarte multi colegi si vreau sa ma inteleg bine cu lumea...Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi chiar incep sa ma simt complexata si deprimata. Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Nu e cazul sa te simti complexata si deprimata. Trebuie doar sa stai singura putin si sa te gandesti la situatiile in care lucrurile nu mai mergeau atat de bine,iar acei baieti se indepartau de tine. Cine a gresit,tu sau ei? Cu ce ai gresit? Incearca in primul rand sa pastrezi totul la nivelul de prietenie. Fara flirturi,ca s-ar putea sa se sperie. Dupa,incearca sa fii alaturi de ei atunci cand au nevoie, sa ii ajuti si sa ii asculti. Nu ii sufoca. Trebuie sa stii cu cine sa fii prietena, pentru ca din proprie experienta iti spun ca nu toti stiu sa fie (doar) prieteni cu o fata.Ori vor mai mult, ori se satura si se indeparteaza.Ai incredere in tine si iesi din starea asta. Sunt lucruri mult mai grave care ti se pot intampla. Bafta!

2 răspunsuri:
| Liquify a răspuns:

Pentru inceput nu mai flirta cu ei. Daca flirtezi cu ei, vor crede ca vrei ceva mai mult decat prietenie, apoi cand incerci sa faci clar faptul ca nu vrei un iubit ci un amic, normal ca te evita pentru ca de la inceput ei nu voriau sa fie amicii tai. Subliniaza clar de la inceput faptul ca ai deja un iubit. Si vorbeste despre lucruri obisnuite. Glumele sunt permise, dar NU FLIRTA!

| bokorrobert1999 a răspuns:

Cauta lucruri in comun cu ei intreabai si ce le place si prefate interesanta daca chiar iti pasa e si mai bine bft