| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Am o problema : nu pot purta o discutie cu cineva fara sa fiu deja prietena cu persoana respectiva,ma simt inferioara fetelor dupa care umbla baietii si care au zeci de prieteni. De exemplu am o prietena care isi doreste sa fie placuta de baieti, dar nu vrea relatii si cu toate astea reuseste mereu sa ramana prietena cu ei si cu oricine ar vorbi reuseste sa poate o discutie de lunga durata. Pe langa mine care daca vorbesc cu cineva persoana ma lasa de izbelniste. Nu stiu ce sa mai fac. Cum sa ma mai comport. Cu cine sa mai vorbesc. In ultimul timp mai vorbesc doar cu 2-3 persoane si nu inteleg ce e gresit la comportamentul meu.Adica daca intreb pe cineva zice ca totul e in regula. Va rog din suflet ajutati-ma. Sunteti singura mea solutie pentru a-mi da seama de ce nu vorbeste lumea cu mine.Si mai ales de ce baietii nu ma plac.Eu sunt complexata aproape de faptul ca baietii nu ma plac.

4 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Eu nu cred ca ai un comportament ciudat, daca vrei sa te cunosti cu mine, lasa-mi un mesaj aici sau pe prv happy;*

| elisabethia a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Sigur ca as vrea sa te cunosc. M-ar ajuta sa stiu ce parere au si alte persoane despre comportamentul meu. Id`ul meu e xoxo.deny

| i86e2 a răspuns:

Intrebarea de baza e: despre ce vorbesti? Daca te intereseaza fizica cuantica si incerci sa le-o explici celorlalti, fie vor adormi langa tine, fie te vor evita.

In principiu e foarte usor. Banuiesc ca nu arati ca dracu. Trebuie doar sa incerci sa pari proasta si te vei integra foarte bine. happy E bine sa vorbesti despre chestii superficiale, imita fetele care au succes.

| xCrinax a răspuns:

Poate ai o atitudine care tine la distranta oamenii, poate ei sunt intimidati de tine si te considera superioara. Tu incearca sa fii sociabila si din cand in cand mai ignora si tu oamenii, asa ii faci sa fie mai interesati de tine. Pupici si sper sa treci mai repede de aceasta perioada si sa gasesti o solutie potrivita!