| Daiana90 a întrebat:

Am o problema. Din semstrul acesta mi s-a distrusc clasa din momentul incare un baiat a spus sa fim si noi ca ceilalti sa stam in brate la baieti si chestii de genu. Fetele cu care stateam si ma intelegeam bine acum sunt non stop afara si se dau la baietii din alte clase in clusiv din clasa noastra.In ore stau la ei in brate si in pauze se duc in grup afara cu alti baieti si fete si se dau unii la altii. Din acel moment am inceput sa ma indepartez de ei.Nu mai ies afara si stau cu o fata linistita ca mine. Ei au inceput sa spuna ca m-am schimbat ca sunt o tocilara si nu stiu sa ma distrez.Chestia ie ca la mine distractia nu consta in a flirta cu altii da na...nu am cu cine vorbi. Zvonul s-a dus in toata scoala.Acum imi spun tocilara ca is o incubata si ca ma transform in colega mea cu care stau in clasa. Ea nu merge la petreceri nu se da la baieti, deci e o fata linistita si parintii o tin bine.Acum lucrul ce ma framanta este ca sunt singura. Mi-e foarte greu sa stau singura dar nici cu ele nu pot sa stau. Daca as sta cu ele ar insemna sa ma comport ca ele iar eu detest comportamentul ala de cu**va.Cand se intalnesc afara cu ceilalti intreaba unde sunt si le spun ca stau si tocesc in clasa ca sunt o incubata.Nici macar nu invat in pauze, doar stau da na... Ce sa fac? Incerc sa nu imi pese dar nu pot.Eu nu sunt o fata care atrage baietii.Nu am "darul asta" cum au ele pe vino'ncoace si nu ma simt bine sa vad cum se dau la baieti pentru ca stiu ca la mine nu se uita nimeni. Mie imi spun aia mica si ma dau la oparte.Cred ca de asta m-am indepartat. Ce sa fac?straight face

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Lasa-le mai sa se dea colegele tale la toata scoala, daca vor. Daca tu esti puternica asemenea vorbe care iti sunt adresate ar trebui sa iti zumzaie pe la ureche si cand le receptezi sa dai "delete". Clarhee hee
Toclarii sunt oamenii care stiu ce vor de la viata. Vorba unui prietenbig grin
Asa si tu.Lasa-le pe ele in plata Domnului ca maine-poimaine le vezi pe centuraraised eyebrows
Tu continuati drumul tau, indiferent peste cati oameni rai o sa dai.Si crede-ma ca sunt cu duiumul. Tu trebuie fi calma, sa ii lasi sa isi faca numarul, sa eviti sa arunci cu rosi la sfarsitul spectacolului si sa pleci de acolo cu capul sushappy

| monyk a răspuns:

Buna, draga mea, fi mereu asa cum esti eu una te felicit.De ce sa fi ca ceilalti? Lasa sa creada ce vrea de tine, uite si eu sunt mai linistita si nu prea ies din cls de obicei si nu sunt deloc o tocilara, nu trebuie sa dansezi dupa cum ei canta, fiecare are felul lui de a fi si bravo tie ca nu faci la fel, daca are o parere proasta de tine sau buna e treaba lor, tu fi cu incredere in tine si fa ceea ce iti place, fi optimista si da-le peste nas celor care au o parere negativa despre tine, tu trebuie sa fi asa cum esti nu cum vor sau cum le-ar placea altora.

| LoveForShania a răspuns:

Eu nu o sa pot sa te,, modelez'' doar. sa te sfatuiesc!
Ramai asa cum esti, nu te lua dupa altii!
Lasa-i in pace si daca poti impartaseste`ti sentimentul acesta cuiva (mama, tata... cel mai bine:big griniriginta! )
Nu`i baga in seama, daca rad de tine, rade si tu, cu sarcasm.
Incearca sa ramai asa cum esti, nu te lasa influentata de baieti, de distractie, comportament si DE ALTII!
Incearca SA FII CINEVA, SA EXISTI datorita tie, nu datorita influentelor altora!
Ramai asa cum esti, o sa vezi ca la sfarsit cand o sa iei Bac`ul tu o sa fii mai,, BUNA'' si ei o sa se uite prin carnet plictisindu`se, pentru ca vad doar note mici! Si asta datorita faptului ca tu te`ai tinut pe picioarele tale, pe cont propriuL; si nu te`ai lasat influentata de altii in fapt rau! Acest lucru este ceva foarte rar, multi nu pot gandi ca tine... ei cred ca viata este o JOACA; azi da, maine nu. Dar nu este asa, ce faci in prezent va avea urmari in viitor!
Felicitari, chiar gandesti corect si perfect. Multi o sa te admire, cei cu CAP, si la sfarsitul clasei a-XII-a ei o sa te admire, pentru ca tu te`ai lasat neinfluentata si pe picioarele tale. Ramai asa cum esti, si chiar daca o sa crezi ca ce fac colegii tai este distractiv, aminteste`ti de intrebarea ta si RASPUNSURILE PRIMITE. Nu zic cu intentie rea! Asta este drumul corect! URMEAZA`L.

| Marii a răspuns:

Iesi afara cu alti. Distreaza-te! Viata e scurta si dup-aia nu ti se mai da si a doua sansa! Ce are daca filtrezi si tu un pic? Poate iti gasesti pe cineva de care sa te indragostesti. happy

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Bunahappy
ti-am citit intrebarile si ma regasesc in multe din povestirile tale...

Asa era si la mine in clasa, in a8a...eu stateam in clasa si toti se duceau afara.
Acum la liceu, este la fel... da vb ta, nu pot sa fiu asa c***vastraight face

| 16.laura.16 a răspuns:

Felicitari ca nu te-ai lasat manipulata de ei!
Prietenii nu sunt cei din clasa ta asa ca iti poti face altii care vor tine la tine pentru ceea ce esti nu pentru ceea ce ar trebui sa fii din punctul lor de vedere.
Daca vrei, iesi si tu in pauza cu ei dar nu imita comportamentul fetelor! Le vei da exmplul acesta : te poti simti bine si fara sa te comporti ca o...

| Яùxsi a răspuns:

Bravo tie! mie una imi place ca nu ai comportamentul lorhee hee adica acum pe bune. ce fete ai in clasa?! ce fete sunt alea. toate sunt asa?! sunt. in fine happy e mai bine sa ai atitudinehee hee inchide`le gura si ignora`i. Eventual poti sa iesi si tu cu ei, dar sa nu faci ce fac ele.winking Succes!

| Dumb0 a răspuns:

Nu trebuie sa te comporti la fel ca ele, dar mai incearca sa mai iesi si tu cu ele, poate o sa te distrezi si tu. Si eu sunt mai mic de fel si asta nu conteaza acum fiindca lumea m-a cunoscut si acum ma inteleg bine cu toti. Si eu stau in clasa, dar eu le spun tutror ca nu imi place frigul si e mai bine in clasa ca stam jos si mai vorbim si noi toti. Sper sa te ajute sfatul meu. Si mult succes.winking

| Black a răspuns:

Eu sunt pe "cont propriu" in liceul meu. Nu datorita celorlalti, ci datorita mie... si sincer imi place mult lucrul asta... pentru ca nu depind de nimeni cand vreau sa fac ceva happy
In ce clasa esti?
Cati baieti si cate fete ai in clasa?
Majoritatea baietilor din licee, cel putin cei din clasele a9-a si a10-a sunt SUPER disperati, iar multe fete sunt cam Pitzipoance ca sa le zic asa laughing
Fuck them all!
Poti sa iesi afara cu ei dar sa nu faci ce fac si eiwinking
Sau arata ca nu iti pasa... daca poti straight face
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai deja cred ca stii ce ai de facut.Sint doua solutii, ori devii ca celelante ori ai a naibii de multa rezistenta pentru a-ti urma calea. N-au reusit in viata ce au vrut decit cei care au parasit turma.Deci iti sugerez sa mergi pe drumul tau cu toate clevetelile lumii si sa fii convinsa ca abia esti la inceputul greutatilor in acest sens.Succes.

| byenkutza_4326 a răspuns:

Eu iti spun sa nu mai vorbesti cu ei mai ales cu prietenele tale. o vreme. atunci o sa isi dee seama ca te-au pierdut pentru a vb cu baietii! nu le mia da atentie. tu o sa ai noroc in viata mai mare decat ele pentru ca sunt niste cu**ve! in fina pa-pa si dac am putut sa te ajut cu ceva! e bine dac nu.asta e!