| Sapersters a întrebat:

Sunt o femeie foarte neatractivă, a fost confirmat de peste 1500 de bărbați, iar pe o scară de la 1 la 10 ei mă situau undeva între 2 și 3. Nu am fost ținută niciodată de mână, nu am avut primul sărutat și nu am fost niciodată la o întâlnire. Nu am avut niciodatăun iubit. Voi împărtăși experiențele mele mai jos.
Pe scurt, e nasol. Mi-am petrecut ore întregi pe zi uitându-mă la modele feminine și la fetele pe care băieții le credeau atrăgătoare și mă întrebam de ce nu arăt și eu așa. Încet-încet, am început să visez cu ochii deschiși că sunt atrăgătoare și după ani de experiențe/tratament proaste, mi-am dat seama că aspectul meu este pur și simplu respingător,
Am un nas foarte mare, curbat. Maxilarul meu este retras. Urechile mele fac concurență cu elefanții. Ochii mei nu sunt cei mai buni și am riduri. Din păcate, nu pot să fac operație la maxilar altfel aș face-o. Dar, intenționez să fac o genioplastie glisante, rinoplastie, otoplastie și niște botox pentru a ajuta la ridurile. (totalul este de aproximativ 40.000€)
Iată câteva experiențe notabile la care am făcut aluzie mai devreme.
Am trimis peste 2000 de mesaje pe site-uri de întâlniri online către oameni din zona mea. Am primit doar mesajul „De fapt acum am o iubită" de la câțiva.
Am chemat peste 50 de băieți în campus, la petreceri etc. și nu a venit nimeni, iar câțiva au râs de mine sau m-au evitat.
Am fost numită ciudată, dezgustătoare, înfiorătoare etc., în ciuda faptului că mă gândesc doar la treburile mele sau stau în clasa. Câțiva băieți au cerut să schimbe grupul, deoarece eu faceam parte din el sau partenerul atunci când eram doar nou doi
-am învățat să tac după ce mi-am dat seama că glumele și comentariile mele mi-ar aduce doar un aspect ciudat, dar o tipă arătoasă,care face aceleași comentarii era văzută în lumină pozitivă.
Sunt evitată pentru orice contact, băieții nu vor să stea lângă mine în autobuz. Am fost în multe autobuze la viața mea,iar băieții alegeau să stea în picioare, doar să nu se așeze lângă mine
Auzeam băieți râzând sau ridiculizează-mă spunându-și unul altuia „hei, e viitoarea ta iubită!" și apoi râsete.
Am fost blocată de băieti pe snapchat după ce le-am trimis o poza cu mine, în ciuda faptului că ei spun că le pasă doar de personalitate și vor să fim prieteni. Chiar și după luni de discuții.
Am fost părăsită de o mulțime de prietene, pentru că băieții cu care ele stau nu mă vor în preajmă.
Chiar și pentru a studi împreună, băietii mă evită, mă resping etc.
De ce niciun băiat nu ma place?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu, femeie? Vezi ca mai sunt si altii pe la poarta ta, in afara de ăia 1500.

| Violleta2022 a răspuns:

Troll plictisit!

| Sapersters explică (pentru Violleta2022):

Fă dacă nu îți place ceea ce postez, nu mai răspunde, eu nu sunt troll, toate întrebările mele sunt la fel și nu sunt scrie la mișto.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sapersters):

Daca ma uit la toate intrebarile tale numai la misto sunt scrise, ba esti fata, ba baiat... deci interbari puse la misto, asa ca, nu te astepta sa fii luat in serios cand tu insuti scrii la misto.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă dacă tu te crezi pe tine urâtă, inspiri asta la ceilalți. Să începi cu tine.

| dullcat a răspuns:

In primul rand inca esti o copila.Mergi la psiholog, pentru ca observ ca postezi des despre asta si tot nu esti multumita de raspunsurile pe care le primesti. Suna cliseic, da, dar frumusetea chiar vine din interior.Se pare ca tu ai imbratisat de mult timp uratenia si nu vrei sa renunti la ea, nicio secunda sa te gandesti ca ai putea fi altfel decat te vezi tu. Exista cineva pentru fiecare, abia ai 17 ani. Frumusetea nu are loc sa se desfasoare din moment ce tu ii permiti etichetei de, uratenie' sa intre fara nicio problema in suflet si minte.

Cine sunt acesti 1500 de barbati? Colegi de ai tai, sau baieti de pe net, care habar n-au pe ce lume traiesc? Vei regreta in viata mai incolo si vei rade maxim de timpul pe care l-ai petrecut acum, ingrijorandu-te de ce spun colegii de liceu, sau alti adolescenti superficiali, mai ales ca nu ii vei mai vedea vreodata dupa ce terminati. Poate doar pe vreo unul sau doi, cat se poate de intamplator prin oras, atat. Am fost si eu in aceeasi situatie, doar ca nu imi taiam craca de sub picioare singura, cum procedezi tu. Iar acum sunt fericita cu relatia mea, am gasit pe cineva abia la 23 de ani si nu regret nimic de atunci, chiar cred ca asa a fost sa fie.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Cum adica 1500 de barbati? I-ai numarat tu? laughing

| Sapersters explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Instagram, Facebook, Tiktok etc. tinger, dar nu-i treaba ta, nu îmi mai scrie mesaje și vedeți de, depresia ta.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ok, cum am văzut și din întrebările pe care le pui ai încrederea de sine scăzută, iar asta te poate face cu una doua călcată în picioare de altii.
Lasa naibii de chestii cum ca " Sunt urata", ca se duce și frumusețea la un moment dat, la toți, ca îmbătrânim.
Contează ce calități și ce ai în cap( cum gândești).
Ca dacă tu gândești lucruri nașpa despre tine, automat și restul te vad neatragatoare.
Tipele atractive au încredere în sine crescuta.
+ Trăiești în lumea asta unde ce este diferit = urat.
Este normal să ai nasul strâmb, mare, ochii mici, mari, buzele mici, mari, sâni inexistenți, sa fi grasa, slaba, sa fii asa cum dorești tu, doar cât sa te simți tu bine, nu alții.
Ca gura lumii nimeni nu o astupa.
Ah și mai este chestia ca te compari cu alte tipe care folosesc filtre și wow ce păpușele sunt( nu au cosuri, cearcăne, niciodatălaughing)
Adică înțelege ca totul este cam fals pe internet și în viata reala.
A fost confirmat de peste " 1500" de bărbați, ești cam dramatica, imposibil de crezut ca ai stat tu sa numeri 1500 de bărbațilaughing)).
Învață să te iubești și nu cauta validarea în alții.
Dacă x îmi spune ca sunt urata= gata sunt asa cum zice.
Nu este adevărat, frumusețea este subiectiva, depinde de privitor.

| Robert2526 a răspuns:

Ok, a fost amuzant pana acum, dar mai schimba si tu scenariile astea. Uite-te la Verginica, are scenarii noi asa din cand in cand, tu tot cu scenariul asta ca esti urata ai ramas...off

Daca nu ne arati o poza cu tine, nu te cred ca esti urata

| Sapersters explică (pentru Robert2526):

La mine nu sunt scenarii și nu este amuzant. bye

| Robert2526 a răspuns (pentru Sapersters):

Ti-am scris un mesaj la un momentdat in care ti-am explicat anumite lucruri. Continui sa pui intrebari in acelasi mod fara sens. Nu cauti o rezolvare, nu vrei sa incerci sa rezolvi deci am ajuns la concluzia ca de fapt faci misto de noi.

| 199onur7 a răspuns:

Uite poate nu ma crezi uite poate nu ma vei crede da îți scriu sincer îți spun sincer cu toata inima asta ca nu-i totul frumusețea pe lumea asta este groaznic si ma îngrozește rău de tot cum uni oamenii uita ca sîntem oamenii si pun atâta preț pe frumusețea asta sa ști ca in lumea reală si viața reala frumusețea nu-ti da sa manânci o pâine cinstită viata este de ne de scris in cuvinte de grea si ar trebuie sa va treziți la realitate căci vor veni vremuri interesante si nu va mai poate salva nici un silicon si nici un machiaj nu mai puneți atâta preț si nebunie pe frumusețea asta căci nu-i totul frumusețea bani faima sau cate like ai pe snap ce o fi si ala nu va mai distrugeți sănătate in halul asta de bolnav nu știu ce să-ți mai spun ca sa înțelegeți...