| paulionescu25 a întrebat:

BUNA TUTUROR. astazi am MARE nevoie de voi. stau cu prietena mea de aproape 10 ani asa ca m-am decis sa o cer de nevasta. insa am nevoie de ajutorul vostru. ei bine eu nu stiu cum sa fac asta. cu ce trebuie sa ma pregatesc. eu vreau mai intai cuninie si apoi nunta. nu vreau sa stie nimeni din familia mea de accea cer ajutorul vostru. ce trebuie sa fac? inelul de logodna si verighete sa cumpar sau doar inelul de logodna? si niste sfaturi va rog. multumesc.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Inelul de logodna prima data. Apoi te sfatuiesc sa faci ceva special sa-si aminteasca cu drag de acest moment. Hotaraste-te daca vrei acest moment in public sau undeva sa fiti doar voi 2.
In ambele situatii du-o prima data la o cina formala, imbraca-te frumos, la un costum dar nu prea elegant totusi si mergeti la un restaurant select. Apoi, daca hotarasti sa faci cerea in public, o poti chema ori afara sa luati putin aer si o ceri acolo, ori poti face un mic aranjament cu chelnerii sa aduca ei o mancare cu inelul, sau orice idee au.
Daca vrei sa fiti doar voi 2, o poti duce intr-un cadru natural, mai solitar, sa priviti cerul/apa orice e pe acolo, si o ceri.
Sper ca te-am ajutat si casa de piatra, sa fiti sanatosi si fericiti! happy

| paulionescu25 explică (pentru Adry05):

M-am gandit sa o cer de ziua ei. o sa avem si ceva invitati. nu prea multi deoare ce nu sutem in tara si nu avem prea multi prieteni afara din tara.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cerere in scris, aprobata la notar. Musai. Geez... Poti sa nu cumperi nimic, o iei de minuta pina la primarie, dati cu subsemnatul, si gata. Poti sa fu... pupi nefasta.