| Beatrice963 a întrebat:

Dau funda si vot!winking Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. Imi place mult de un baiat, si cred ca si lui ii cam palce de mine. As vera sa ma apropii de el si nu prea stiu cum. Ce gesturi ar terbui sa fac si cum sa reactionez. El cand ma vede ma imbartiseaza si ma pupa pe obraz. Eu as vrea sa fac primul pas, dar nu in sensul sa merg si s-al sarut sau sa-i spun ce simt! multumesc >anticipat!big grin

Răspuns Câştigător
| Curiozitate a răspuns:

Of:X imi imaginez ca esti foarte pasionata de baiatul asta:X si este minunat:X Intodeauna fetele iubesc si stiu sa se faca si iubite:X Dupa cum observ esti nacuta in 96 adica ai 14-15 ani:X asa e cea mai frumoasa varsta si iti spun din proprie experienta:X Atata timp cat el te saruta pe obraz si te saluta mereu relatia e deja formata cam astea sunt bazele!
Tu ai putea incerca -sa il saluti inainte sa te ssalute ellove struck
-sa te duci prima sa il pupi pe obraz insa atunci cand il pupii sa fii data cu un parfum puternic astfel va fi vrajit de mirosul tau
- atunci cand l vei putea obraz ai putea sa port pe buze un ruj sau luciu de buze dar colorat si sa ii lasi o urma pe obraz si sa te scuzi apoi sa vezi ca din nou va fi fermecat
-important mai este sa fii aranjata si tot timpul cu zambetul pe buze in preajma lui
-Poti incerca insa sa vorbesti mai mult cu el pe mess, sa vorbiti lucruri normale
-Te mai poti da bine pe langa un prieten de'al lui care sa ii spuna "mama ce bine arata beatrice azi" dar aici trebuie sa ai grija ca trebuie sa fie cineva de increderelove struck
-Ai mai putea sa faci gesturi tandre in preajma lui
- poti sa il inviti la o plimbare prin parc sau oo plimbare cu rolele [ incerci sa paari dezamagita ca vreai sa te plimbi si prietenele tale nu pot] stiu ca poate pare absurd dar merge
-trebuie sa ai mare grija s anul fii prea stresanta si sa ai o doza de curiozitatelove struck si de timiditate asta atrag baietii nu e bine sa ii te deschizi in sensul sa stie tot trebuie sa fii misterioasa astfel nu se va plictisi niciodatalove struck

Sper ca te'am ajutat iubita:* bafta love struck oricum nu ai mult de lucruhappy te astept pe site sa ne sppui ca sunteti impreuna:*
Ce spui merita fundablushing?

| Beatrice963 explică (pentru Curiozitate):

"Curiozitate" te rog lasa-mi id-ul tau pentru ca mi-ar placea sa mai vorbim!:*:*:*:*:*:*:*

| Curiozitate a răspuns (pentru Beatrice963):

Ramonna_straluceste

5 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Nu este suficient sa crezi ca te place. Iar daca vrei sa faci primul pas, cel mai bine ar fi sa il provoci la o disctuie deschisa legata de acest subiect si sa ii spui ceea ce simti. Si astfel vei afla daca si el te place sau nu si daca isi doreste sau nu sa fiti impreuna.

| zapalicii a răspuns:

Nici tu nu stii ce vrei. cum ai vrea sa aflii daca te place. daca tu nu ii spui ce simti? th'ne. catzi ani ai? 3? de gandesti asa? fi mai cu tupeu. te duci si ii spui in fata ''te iubesc'' sau ceva de genu. si intreaba-l daca e reciproc. daca zice ''da''.Bv'o. te'ai facut cu un iubit. daca zice ''nu'' si doar te simpatizeaza. ramanetzi amici

| Gabitzuu_9957 a răspuns:

Daca as fi in locul tau i-as spune sincer asa am procedat eu si a mers!