| vanessa12345 a întrebat:

imi place de un tip si cred ca si el ma place, ma imbratiseaza sau ma pupa pe obraz, insa mai face asta cu inca o fata si nu pot fi sigura daca ma place sau nu, iar daca ii spun ce simt ma tem ca se va uita cu alti ochi la mine. ce ar trebui sa fac? Nu vreau sa ma apropii excesiv ca sa nu devin iritanta thinking

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Eu iti recomand sa nu ii spui ce simti si sa il intrebi daca vrea sa fiti impreuna, ca poate, Doamne fereste, te si omoara!
CE tot aveti cu frica asta?! Nu va poate omori oricum! Daca nu poti pe fata, atunci baga-te mai mult pe el si cucereste-l. Crede-ma, poti cuceri orice barbat!

| Amaliagb a răspuns:

Iti poti da seama daca te place sau nu, din gesturile pe care le face. gen daca e friend zone sau mai mult decat atat. ideea e ca daca tu il placi si vrei sa vezi daca si el te place filtreaza cu el si vezi ce iti raspunde prin intermediul raspunsului pe care ti l va da iti vei da seama daca te place sau nu. Poti incepe o conversatie pe facebook sau prin mesaje. din ceva banal si apoi sa continui sa vezi ce ti spune instinctul. Daca mai face asta cu inca o fata poate e in cautare de o prietena, daca l placi actioneaza mnu ai cum sa ai pretentia sa faca asta numai cu tine atata timp cat nu sunteti intr o relatie, succes!big grin

| neutrino a răspuns:

Ai dreptate, este cazul sa stai locului, altfel devii iritanta si nu este cazul.

| h3r a răspuns:

Nu cred că ar fi potrivit să-i spui ce simți, lasă-l pe el să lucreze mai mult la asta, până la urmă cu tine ar trebui să fie altfel, dacă ar vrea ceva.

| CosminALX a răspuns:

Parca ziceti ca sunteti la gradi happy
intreaba-l daca vrea sa iesiti la un suc/cafea si acolo vorbiti bla, bla, bla,[...] si ii spui "poate mai iesim si maine la inca un suc" daca iti raspunde afirmativ inseamna ca te place, vrea sa petreceti mai mult timp impreuna... la a 2a intalnire incearca sa-i spui ca il placi. Daca el nu simte acelasi lucru pentru tine lasa-l baltawinking