| OnutzaAndreea a întrebat:

De curând am fost dezamăgită de cea care o consideram cea mai bună prietenă. diferența de vârstă dintre noi doua este de 9 ani, eu sunt de abia la inceput de drum.O cunosc de 2 ani si are un prieten de cam aceeași vârstă cu mine, de fiecare dată când avea probleme cu prietenul ei mă sună pe mine ca ascult toate of-urile despre ce i-a făcut si ce nu i-a făcut.Cand se împaca cu prietenul ei, pe mine nu ma mai lua in seamă,nu mai răspundea nici la apeluri și nici la mesaje in prezenta lui,asa facea aproape de fiecare dată, când se împacă cu el, imi dădea flit direct.De curând m-a dezamăgit foarte tare. Faza este cam asa..Asta-vară eram in cautare de ceva lucru si am gasit intre timp ceva de lucru in afara, m-a intrebat daca vreau sa merg cu ea in afara și eu m-am hotarat într-un final sa merg printr-o agenție la care ea a mai lucrat și am lucrat doua luni de zile acolo unde am fost.Pana de sărbători au venit sa ne întrebe dacă plecăm acasă și eu ma zis ca da, mi se pare normal sa faci sărbătorile acasă cu ai tăi.Normal lucrul deja se începuse unde lucra ea pe data de 2 ianuarie si eu eram programată să merg pe 7 acolo și la câteva zile după ma suna șoferul ma anunță că am fost dată afară de la fostul loc de munca, asta fiind pe 4 ianuarie,eram acasă, nu-mi venea să cred că am fost dată afară și după am sunat-o tot in ziua de plecare și începuse să plângă si asta cred ca a fost doar teatru. Noi aveam traducătoare acolo, era imposibil sa nu știe.In fine,am rămas acasă si mi-am gasit altceva de lucru,ma mai suna din când in cand si imi spunea ca nu este bine,ca este greu și ca pleaca oamenii pe capete, cei care plecaseră acasă fuseseră dati afara, inclusiv eu..eu cred ca avut legătură cu multe din chestiile astea.

6 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Cauta alta prietena iar cand te suna incearca sa ii spui ca ai.altceva de facut

| Adry05 a răspuns:

Nah si intrebarea care e? PResupun ca stii deja ca n-are rost sa-ti mai pierzi timpul cu aia

| Andreeush a răspuns:

Nu ești singura care e trădată de cea mai bună prietenă.
Și eu am trecut printr-o fază urâtă în care prietena mea cea mai bună, care era ca o soră pentru mine ma trădat.

| sofisis a răspuns:

Si tu ce mai vrei? Ai primit o lectie de viata. Invata din asta si mergi mai departe. Cat despre prietena, schimba-ti numarul sau blocheaz-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene ca aste în veci să nu-ţi trebuiască!

| venividivici2017 a răspuns:

Sa nu crezi in "prieteni" mai ales atunci cand esti in afara.Iti spun din experienta!