| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Deci am o întrebare urgentă și va rog sa nu răspundeți dacă nu știți sigur.
O ruda a mea se va caza la un hotel care are o zona din aceea mai retrasa, adică este un bloc cu câteva camere ale unei pensiuni care se afla prin apropiere doar ca unde este blocul aceasta cu camere nu este receptie, iar din câte am înțeles de la mama mea ea a fost în vara și nu era nimeni acolo, a intrat pur și simplu dar s-a dus sa ea cheia de la pensiunea cu recepția pentru camera ei si sa achite.Acum știți ca este mai nașpa cu covidul si așa…ruda mea, adică sora mea se cazează pentru ca nu mai are unde sta si câteva zile o sa le stea acolo până îi găsim ceva căci la noi nu poate sta din unele motive…ea are vaccinul făcut dar eu si mama nu,sora mea a sunat la acea pensiune si a fost întrebata dacă e vaccinată, întrebarea mea este eu sau mama o sa putem merge la ea sa stam cu ea câteva ore pe zi sau sa îi ducem ceva? Sa intram în camera aceea? Cum se aplica asta cu vaccinul adică trebuie sa îl aiba doar cine se cazează sau mai nou îi interesează si cine vine în camera celui care se cazează? Repet, este un bloc adică credeți ca sta cineva pe acolo sa întrebe de vaccin pe oricine intra în acele camere? Adica este bloc până la urma, locuiesc oameni acolo. Mulțumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu nu inteleg de ce nu p primiti acasa, aiureala asta transforma oamenii in straini.Am avut covod deja de 2 ori, nu suntem vaccinati si ne-am trait viata iatalnindu- ne cu toata lumea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod normal, daca apartamentul are rol de pensiune, voi n-ati avea voie dar vorba ta: cine sta sa pazeasca pe acolo? Doar n-o sta pe scari!

| Cristina5728 a răspuns (pentru Salontanul):

Da păi la asta mă gândeam ca doar nu o sta pe scări sau prin fața blocului în frig

| FreddieM a răspuns (pentru Salontanul):

De apreciat interesul băiatului pentru respectarea legii. Jos pălăria.
Cheers

| Cristina5728 a răspuns (pentru FreddieM):

Adică?

| FreddieM a răspuns (pentru Cristina5728):

Adică omul e interesat, in legătură cu chestiunea,, vaccinat-nevaccinat'', dacă incalca vreo regula dacă merge ca ajute mătușa la hotel. Eu asa am înțeles. Tu?
Cheers

| sierra1 a răspuns:

Nu interesează pe nimeni (ne)vaccinul tău, e o simplă cazare la un apartament, care-i problmea?

| Cristina5728 a răspuns (pentru sierra1):

Pai sora mea a fost întrebata și na de asta

| cristimihailov a răspuns:

De regula faci vaccinul.
E mai sanatos.