| Aditu94 a întrebat:

Buna tuturor,sper ca am ales categoria corecta,am cateva intrebari la care sper sa gasesc raspuns din partea voastra, caci eu nu stiu ce sa mai fac. Va rog frumos, sa fiti civilizati.
1.Care ar fi solutia, ca o data cu inaintarea in varsta sa am mai multa rabdare, sa nu ma mai grabesc ca si cum au intrat zilele in sac, ca si cum vine sfarsitul lumii maine si cum sa nu ma mai atasez emotional atat de repede de o persoana de sex fiminin? (Am 28 ani si nu mai am rabdare deloc cu femeile, mai ales dupa atatea esecuri, altul nu mai vreau).
2.Cum as putea sa accept sa dau curs unei fete in general,chiar si pe aplicatie de "dating" care ea vrea doar chat, prietenie si ceva de scurta durata cand eu caut si vreau doar o relatie de lunga durata fara aventuri s-au alte jocuri? De la o vreme nu mai vreau nimic, decat sa am pe cineva langa mine, cu care sa imi petrec timpul.
3.Care este motivul ca atunci cand ies cu o fata la o intalnire(s-au dupa o aventura in care dau curs sperand sa fie ceva pe bune,un inceput de genu, nu o joaca ) si sunt eu insumi din toate punctele de vedere, sa nu mai existe dupa acea posibilitate a unei noi intalniri s-au sa dea curs unei conversatii prin mesaje cu mine si se evapora ca si cum ne-am intalnit pe drum, ne-am privit si cam asta a fost.

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

O data cu înaintarea în vârstă răbdarea mais cade în general.Dar acum depinde de la om la om.
Cu toate ca eu nu înțeleg de ce nu te mai relaxezi pe tema asta si sa iri găsești alta ocupație, lăsând de la sine sa vina treaba. Poate pari disperat și de aia nu merge nimic.Mie una un om insistent și ce vrea acum tot, mutat, căsătorit, familie etc mi se pare ciudat și ma retrag.

Te-ai gândit sa îți faci prieteni cu care sa discuții și sa îți petreci timpul? Pentru asta nu e nevoie de o realatie sau o căsătorie.

Când se intampla asta înseamnă că nu te pace.Nici un om nu se mai reîntâlnesc cu alt om dacă nu îl place. Extrem de simplu.

| Lioana a răspuns:

Motivul pentru care nu te iau fetele in serios e acela ca nu le atragi. Nu sunt indragostite de tine. Pe internet e foarte ușor sa te ciocnesti de astfel de situatii pentru ca vorbesti cu persoane necunoscute care nu-si pot da seama de ceea ce simt decat dupa cateva intalniri.
Daca ai ales calea asta de cunoastere a fetelor te poti astepta la multe dezamagiri mai ales daca nu esti pretențios la fete si nu faci selectii pe criterii bune. Daca te intalnesti cu orice pica normal ca esti dezamagit.
In primul rand iti recomand sa te analizezi tu pe tine. Priveste-te din exterior! Tie ti-ar placea de tine? Daca da, continua si nu te multumi cu putin. Daca nu, mai lucreaza la tine. Incearca sa ai incredere in tine, sa fii vesel si optimist, sa nu te plangi niciodata, sa ajungi la convingerea ca esti un barbat minunat si meriti o femeie minunata.

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Priveste totul din punct de vedere moral. E ok ceea ce faci/ai facut/intentionezi sa faci?
Problema unei relații este una principalmente morala.

| iulia0514 a răspuns:

Problema este că tu vrei o femeie doar pentru a scăpa de singurătate și așa ajungi sa dai doar peste femei care vor doar aventuri

| Aditu94 explică (pentru iulia0514):

As vrea sa stiu cumva si o cale sa ajung la femei ce nu vor doar aventuri, anume o femeie, nu mai multe. Insa nu stiu cum, nu stiu unde sa caut si nici de unde sa le intampin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit sa pui suflet în ceea ce faci si sa fii si tu sincer cu aceea persoana?
Daca emani sinceritate atragi sinceritate si incredere.
Fetele simt lucrurile astea.

| Aditu94 explică (pentru anonim_4396):

Asta si fac, mereu sincer, serios, eu insum, nu prefacut..doar ca ce atrag e mereu opus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am UITAT să scriu ceva - NICIODATĂ și NICIODATĂ femeile

- foarte SERIOASE

- inteligente - doctorițe, avocate, profesoare, femei de afaceri

- frumoase

- elegante

- cu situație sau din familii bune

NU caută bărbați pe internet și să se întâlnească cu ei.

Îi caută în ALTE părți - în lumea LOR în care sunt numai OAMENI CA EI.

NU au treabă cu CEILALȚI oameni care caută femei pe internet că nici bărbații pe care ÎI VOR ele NU caută femei pe internet.

INTERNETUL este pentru bărbați și femei de tip - RATAȚI TERMINAȚI - și ăștia tot RATAȚI sau RATATE ca ei găsesc pe internet.

| VladPătrașcu a răspuns:

Salut, timpul le rezolva pe toate, cel putin la mine asa a fost, nu dispera deoarece poti face alegeri pe care mai tarziu o sa le regreti. Daca nu ai fost contactat pentru o reintalnire, persoanele de acolo cautau altceva(bani averi masini) asa este acum, persoana potrivita in viata ta vine cand nu te astepti si de unde nu te astepti.

| Chicken91 a răspuns:

Incearca sa te dezvolti pe tine insuti, apuca-te de un hobby, fa ceva creativ, iesi in natura (nu doar parc) dar incearca sa te bucuri singur de orice experienta. Cred ca cea mai mare problema a ta momentan e frica de singuratate, ai cumva un atasament anxios si normal ca o sa profite persoane nasoale de tine. Vezi de ce te simti asa, incearca sa discuti cu specialisti, ia in seama parerile lor. Daca te prezinti ca un catelus care schelalalie constant cand pleaca stapanul in alta camera, or fuge fata de tine, ori profita.
Incearca sa te accepti si sa faci cu tine activitati, ca daca o sa fii cu o persoana, nu e nici o garantie ca o sa te simti bine. Nu trebuie sa fii intr-o relatie ca sa te bucuri de viata. Ia mergi la cinema singur, e ciudat primele dati dar sa stii ca dupa te obisnuiesti. Am invatat sa ma duc singura si e si mai ok experienta cand sunt doar eu in sala. Normal ca de cand sunt in relatie, merg cu partenerul. Facem asta mai rar ca s-au scumpit toate.
Nu mai pune sentimente din prima, e bine sa nu ai asteptari din prima de la cealalta persoana, discutati si vezi ce principii se aseamana.
Cauta persoane printre prieteni, la locul de munca, la un grup de hobby, poate la cursuri de orice fel.
Imi pare ca ai si ceva anxietate, mergi la un medic psihiatru sa-ti prescrie ceva (nu doar antidepresive, poate spitomin o sa te ajute).
Cineva mi-a zis ca o sa se intample cand te astepti mai putin, dar tind sa cred ca o sa fie si cand esti intr-un proces de transformare. Pe mine niste prieteni buni si medicatia m-au ajutat ca sa gandesc altfel si sa fiu mai chill. Cunosc si barbati in situatia ta, si normal ca simt compasiune pentru ei, dar ei nu vor sa schimbe nimic in comportamentul si gandirea lor si dau vina pe N factori, ca e simplu. Schimba ce poti schimba si ce nu, move on. Nu poti schimba inaltimea sau culoarea ochilor dar poti altele.
Ar putea fi si ghinion. Doar tu stii ce e in viata ta.