| springmood16 a întrebat:

Buna tuturor. Sunt intr o relatie de câteva luni cu un barbat si ne înțelegem super bine doar ca relația e la distanța. El este in orașul meu, iar eu sunt in alt oras datorită facultatii. Dar cand merg acasa ne vedem tot timpul. Acum cu apropierea sărbătorilor, m-am gândit sa ii fac un cadou. Întrebarea mea este... Femeia primește cadouri sau le oferă? Sau femeia primește mai mult...

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intr-o relatie in care partenerii sunt egali, fiecare ofera si primeste in aceeasi amsura. Intr-o relatie in care unul este seful clar si celalalt i se supune, seful face cadouri supusului. Tu stii daca sunteti egali sau esti o femeie supusa.

| Adry05 a răspuns:

Ce conceptie ciudata e asta? Normal ca trebuie sa oferi si tu ceva la randul tau. Mama ta nu-i daruieste nimic tatalui tau de sarbatori?

| darrio2007 a răspuns:

Fiecare oferim cadouri indiferent ca suntem barbati sau femei. Din cate observ tie iti cam place numai sa primesti.

| Softe a răspuns:

Nimeni nu spune ca femeia doar primeste cadouri ci si ofera, cupara-i un cadou care sa-i placa mult pentru a te iubii si mai mult.

| Zike_Niku_1994 a răspuns:

Dupa parerea mea, nu exista o regula privind cine, cui cumpara cadou..ci tine mai mult de bune maniere/bun simt..adica na, daca stai sa te gandesti, vin sarbatorile, ideal ar fi ca fiecare sa ii cumpere celuilalt ceva