| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Sunt cu cineva de 8 luni aproape,ne intelegem foarte bine, ne iubim mult si totul e ok. Nu ne vedem asa des dar nu ma deranjeaza! Atunci cand vine sta mult timp pentru ca el e din alt oras si are rude in orasul meu si are la cine sa stea si sta mai multe saptamani.Parintii mei nu-l accepta,nu vor sa auda da el, l-am adus acasa de cateva ori dar cu greu au acceptat ai mei.Eu nu pot renunta la el si nici nu vreau pentru ca il iubesc foarte mult,am pus sentimente in relatia asta. Dar nici sa-i supar pe ai mei nu vreau.Ce sa fac? Partea mai dificila e ca nu avem unde sa stam,in localuri mergem des dar cateodata simt nevoia sa stau doar cu el, nu tot in vazul lumii.Ai mei nu ma mai lasa sa il aduc acasa si eu nu merg la el. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar el a facut ceva pentru ca parintii tai sa-si schimbe parerea?
Multi reactioneaza nasol si nu sunt de acord cu relatia fiicei lor, dar iubitul tau, ce a facut pentru a demonstra ca tine la tine, ca te respecta, ca isi doreste o relatie serioasa?

| Florinapopica a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e..Mama mea are o mentalitate mai ciudata, si crede ca baiatul trebuie sa fie mai atent cu fetele in sensul ca de fiecare data trebuie sa ii ofere o mica atentie, el nu e asa si nici eu nu sunt genul de fata materialista dar maicamea e, adica ea crede ca acest gest tine de educatia unui baiat.

| anonim_4396 explică (pentru Florinapopica):

Atunci discuta cu el si spune-i, chiar daca nu e genul, sa incerce sa fie mai atent cu tine, cel putin, pana il accepta parintii tai!

6 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Ai parintii batuti in cap inseamna...la mine nu s-a pus niciodata problema "ce prietene imi fac"...iar parintii prietenei mele m-au acceptat imediat.acum cand ajung pe acasa o seara o stau cu tatal prienei mele la o mica betie
tine mult si de el daca reuseste sa se faca placut

| einenebun23 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai asa intre 4 ochi si spune-le ca ti foarte mult la el si el te-a respectat cum nu te-a mai respectat alt prieten niciodata si ca chiar iti doresti sa fi cu el. Eu nu cred ca parintii tai nu vor intelege.

| Florinapopica a răspuns (pentru einenebun23):

Le-am zis chestia asta de nenumarate ori si nici nu vor sa auda...

| AndutzaTa a răspuns:

In primul rand vreau sa te falicit ca in ciuda atator probleme (distanta, parintii si celelalte) ati ramas impreuna! eu cred ca nu te-ai simti bine nici daca ai fi la tine pentru ca iti dai seama...nu ai fi in apele tale, chiar daca ai tai ar fi de acord, asta zic eu! Asa ca incearca sa va plimbati mai mult, sa mergeti la film, si mergi si la el...fa orice sa ramaneti impreuna!