| ofataoarecare a întrebat:

vreau sa va intreb ceva:asvrea sa ma mut la vreun liceu din Bucuresti! parintii mei sunt divortati, mama a ramas in Bm si tati in Buc! eu sunt din Bm! ce ziceti? ziceti-mi care sunt parerile voastre despre liceele din Buc si daca se merita! astept

2 răspunsuri:
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Majoritatea liceelor din Bucuresti sunt foarte bune si merita sa vii sa inveti aici. este adevarat ca exista si licee foarte slabe, unde se intra cu medii destul de mici ( stiam ca la unul dintre ele se intra cu 4, 75 sau ceva de genul asta ). cel mai bun liceu din Bucuresti este Sava ( si cred ca si din tara ) : se intra la unul dintre profile cu 9, 93. apoi urmeaza Mihai Viteazul unde se intra in jur de 9, 39. astea ar fi primele doua. exista si licee particulare unde trebuie sa platesti o taxa pe luna ( si nici nu sunt foarte bune - nu prea au profesori cine stie ce si nici colegii nu merita osteneala). poti sa intri pe google si sa vezi lista cu topul liceelor si sa vezi care ti s-ar potrivi cel mai bine. oricum trebuie sa te gandesti foarte bine daca vrei in primul rand sa te muti la un liceu de aici. decizia este a ta.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://scurt.eu/76