| Alexaa27 a întrebat:

Buna,parintii mei sunt divortati si eu am ramas la mama, de curand si.a facut un prieten la Bucuresti (noi suntem din Constanta) si se gandeste sa ne mutam acolo.Eu mi-as dori din tot sufletul, ador bucurestiul dar nu stiu cum sunt oamenii de acolo...cum e la liceu acolo? sunt calzi oamenii? sau cum sa imi fac prieteni? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Aly07 a răspuns:

Dar cum e omul cu care va ve-ti muta? Cred ca sta conteaza mai mult. Crezo ca-ti poate spune cineva cum sunt oamenii. Putini sunt capabili sa se caracterizeze pe ei insisi, dar pe alte persoane. Tot ce ti se intampla este o consecinta a personalitatii tale. Sper ca ai prins ideea(nu ma refer la divortul parintilor tai) Cheers!

| JasonMcCann a răspuns:

Eu m-am mutat în iulie în Italia. Crede-mă, este foarte greu să îți faci prieteni când ești nou! (mai ales în cazul meu, nu cunosc limba) Dacă ai prieteni aici, nu știu, oricum trebuie să locuiești cu un adult, nu poți locui singură, ai 3 alegeri, te muți cu tatăl tau (depinde ce fel de persoană este), te duci cu mama ta (dacă alegi să faci asta, sper ca prietenul mamei tale să nu fie rău), ori mama ta te lasă la o rudă.
Depinde și dacă pe mama ta o interesează decizia ta. Oricum, dacă nu te reține nimic în Costanța, nu văd de ce să nu te muți în București. Posibil să fie și fițoși acolo...

| Flores9 a răspuns:

Gasesti tot felul de oamnei...depinde de tine in ce "grupuri" te vei integra! Nu cred ca sunt mari diferente intre Bucuresti si Constanta!