| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati,sunt intr-o situatie complicata. Ieri un prieten de-al meu mi-a cerut sa fiu cu el. Am acceptat. Problema este ca eu ma ascund de parinti,deoarece stiu sigur ca mama si tata nu ma lasa sa fac asa ceva,iar asta fiind prima relatie a mea. Nu stiu cum sa fac,pentru ca daca nu le spun ma simt vinovata, iar daca le spun n-o sa mai am voie in parc, la calculator si s.a.m.d... Mama ma intreaba mereu de el, si-mi zice ce-ti mai face prietenul ala al tau...[ Stie ca-mi place de el ] iar daca-i raspund, ma ia la intrebari si mai mari. P.s. : am 13 ani si nu ma criticati ca sunt prea mica si ca trebuie sa invat! happy Merci.

14 răspunsuri:
| qLoveSmileღ a răspuns:

Incearca totusi sa ii spui mamei tale, pana la urma trebuie sa accepte faptul ca ai un prieten.winking Fa-ti curaj si spune-i adevarul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zi le alor tai, baieti ai sa mai gasesti, parinti ai dor unii si ar fi bine sa pastrezi o relatie buna cu ei pentru ca ei iti ofera banii de bunzunar, ei iti ofera posibilitatea sa iesi cu prietenii prin oras, sa folosesti calculatorul samd.

| neutrino a răspuns:

Nu te critic ca esti mica, dar nu esti suficient de mare. Daca nu vrei sa inveti e treba ta, dar sa te documentezi inainte de... tot trebuie.

| neutrino a răspuns:

Pentru el nu e o responsabilitate mare. Pentru tine da, este, pentru ca la 13 ani nu poti sa le ai pe amandoua. Fiecare la timpul lor. La tine e timpul pentru scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii sigură că părinţii îşi dau seama când copil lor minte.De asemenea, ştiind că îţi place de el, e de la sine înţeles că bănuieşte ceva.Nu trebuie să te complici.

Pt a le spune şi pentru a te înţelege, trebuie ca relaţia ta cu el să evolueze puţin.Să ai grijă de tine, să le dovedeşti că în ciuda faptului că ai o relaţie continui să înveţi la fel de bine sau poate chiar mai bine.

De asemenea, trebuie să ai grijă la relaţiile sexuale.E posibil ca iubitul tău să aibă anumite aşteptări din partea ta.La vârsta asta, in niciun caz să nu faci pasul ăsta.

După o perioadă şi mai ales după ce începe şcoala, le poţi demonstra ce ţi-am spus mai sus, iar pe urmă, e foarte posibil să fie de acord, vâzând că eşti o fată serioasă!

Sper că ţi-am fost de ajutor si nu te-am încurcat prea tare.

| amaliaamely a răspuns:

Buna! poate ca dac aii spui la mama ta va intelege..ptr ca sa sunt unele mame intelegatoarehappysi doamne feri dora nu sa mori daca nu te lasa o zis sau doua la calculator si in parca.happy

| sCzKun a răspuns:

Stai linistita, mama ta stie exact ca ati avansat, asa a fost si la mine. Prima data, ca sa poti scapa usor, ar trebui sa-i zici mamei tale: "Trebuie sa vorbim, doar noi doua."... Si incepi sa discuti, ca-ti place de el, ii explici calitatile, dar nu dai dovada ca esti disperata, adica folosesti excesiv"Te rog" sau alte, trebuie sa o asculti pana la capat ceea ce spune, iar, intr-un final, tu decizi daca vrei sa-i spui ca esti cu el sau nu. Tata va afla pana la urma si-ti va da pace. Succes!

| annadouapuncteics a răspuns:

Dar el cati ani are? ca daca este de aceeasi varsta cu tine nu cred ca mama ta ar avea o problema :*

| denisa2003 a răspuns:

Hello eu am 9 ani siam iubit, stie mama de el si nu-mi interzice nimic

| denisa2003 a răspuns:

Dar ar trebui sa-i spui si oricum te poti vedea cu el la scoala si ar trebui sa te documentezi ca si verisorul meu a avut tot la varsta asta o iubita si sa stii ca s-a sarutat cu toate cu limba si ai putea sa ti se intample si tie! iubirea nu e infinita

| Adelina2003 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa-i spui mamei tale, daca nu te lasa oh go on O sa te descurci tu happy

| BaciuBaciu a răspuns:

nu e o responsabilitate mare.Stai linistita.13 ani aveam si eu la prima relatie si m-a tinut un an. tipu` avea cu 2 ani mai mult decat mine.

| BaciuBaciu a răspuns:

nu e o responsabilitate mare.Stai linistita.13 ani aveam si eu la prima relatie si m-a tinut un an. tipu` avea cu 2 ani mai mult decat mine. Daca vrei lasa-mi mesaj si mai vbim:*

| NaoNaomi a răspuns:

Pai....pana la urma tot va trebui sa-i spui. daca te mai intreaba ar trebui sa-i spui despre asta chiar daca ai doar13 si eu am 11 si mama stie ca imi place de un baiat.ieri m-a invitat sa mergem la un pahar de suc si sa mancam ceva acolo.i-am spus ca n-am ce face tot trebuia sa-i spun.M-a lasat doar cu o conditie daca sunt impreuna cu el sa si invat pt.scoala.ai c-am trebuii sa-i spui.cand spui cuiva totul te simt mai bine.si nu va mai trebui sa te ascunzi.