| Mara_4840 a întrebat:

va rog sa-mi dati si mie un sfat.Cu o luna in urma am cunoscut un baiat pe facebook, nu este in Romania fiind, cadru militar este plecat din tara.Este f dragut si bun, nu are multi prieteni pe facebook, si ne placem f mult. Din pacate el nu prea are timp de vorbit cu mine si vorbim mai rar, cu cateva zile in urma am pus-o pe o prietena de-a mea sa i trimita cerere de prietenie sa vad cam ce ar face, i-a dat accept surprinzator de repede, apoi prietena mea i a trimis mesaj la care a raspuns in cateva ore.Nu stiu ce sa mai cred, el nu are multi prieteni pe wall si asta ma induce in eroare, nu stiu ce sa cred, spune ca nu are timp...Va rog mult dati-mi un sfat nu stiu ce sa cred si-mi place de el mult. Dupa ce am vazut cum a procedat cu prietena mea am vrut sa termin cu el, dar el mi-a scris cuvinte frumoase si oarecum mi-a trecut... dar tot am indoieli. Spuneti mi ce sa fac, credeti ca este interesat de mine cu adevarat sau doar se joaca? Va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Moni_9854 a răspuns:

Mara,imi pare rau de tine,stiu ce simti,dar crede-ma,daca ar avea interese pentru tine, ar avea si timp, si daca ar fi doar 15 minute pe zi,ancearca sa-ti faci ordine intre sentimente, nu merita sa suferi.
Scriitorul OCTAVIAN PALER; scria an unele din citatele sale asa;
cine te face sa plangi nu-ti merita iubirea, iar cel ce te iubeste nu te face sa plangi.

4 răspunsuri:
| Haose a răspuns:

Ma cac pe el de FaceBook, ce face din oameni

| Bluef4 a răspuns:

Normal ca trebuie sa te desparti de el! A vorbit cu alta fata? Gata, incheiati relatia! Gizas, ce e cu viata ta? Esti putin paranoica! Adica poate e doar o coincidenta faptul ca i-a raspuns asa repede, si ca sa fiu sincer si eu dau confirmare la oricine imi da cerere pe facebook! Plus ca daca ti-ar place de elintr-un mod real, nu l-ai fi gen pus la incercare! O relatie se bazeaza pe incredere, iar daca tu iti pierzi increderea in el pentru ca a vorbit cu alta fata, scuza-ma dar el ar trebui sa se desparta de tine...

| illegal89 a răspuns:

Sa nu ai incredere in nimeni de pe facebook ca sunt numai mistocari acolo si iti faci rau singura

| spiridusa a răspuns:

Buna sa-ti spun drept si eu am vorbit cu un baiat pe net si aceeasi poveste mi sa intiplat dar cuvintele frumoasa ma facea sal iubesc mult dar totul a fost o minciuna mai incearca sal controlezi m-ai intindei o cursa si te poti convinge ramine numai la aprecierea ta cu drag spiridusa