| anonimyus a întrebat:

Vreau o viata mai buna decat pe cea care o traiesc acum, acum sunt un baiat cu multe atributi...sunt responsabil al unui grup de tineri( o organizatie internationala si cu sedii in fiecare oras aproape), fumez(din pacate), nu mai consum alcool, nu mai iau acele ierburi (jointuri) de circa 6 luni, m-am despartit de prietena mea dupa ce am avut cu ea aproape un an din cauza ca ma insela si nu puteam accepta acest lucru, nu mai vorbesc urat, in comportamentul meu s-a schimbat multe lucruri, dar vreau sa devin un om mai bun pentru viitor.Am doar 16 ani si simt ca viata mea nu merge pe drumul cel bun vreau o schimbare in viata o schimbare in bine imi puteti spune cum as reusi?

Răspuns Câştigător
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

In primul rand sa ai incredere in tine si vointa!
Imi pare bine ca ai renuntat la acele prostii de ierburi.
Nu cred ca deja vezi viata.in sensul ca nu stii inca de fapt ce este viata!
Crezi ca daca te-ai lasat de iubita, sau ma rog v-ati despartit.se termina totul? Sau viata ta o ia pe cai gresite? Dincontra, incepi o noua viata.alaturi de prietenii tai si implicandu-te in activitatile mentionate de tine!
Cu timpul vei realiza ca vor veni alte si alte mai grele. O sa vezi ca viata e mult mult mai grea, si ca va trebuii sa lupti mult mai mult.
Iti doresc minte luminata in calea ta spre viata!

10 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

@Tipu
Las-o mai moale cu scoala. Uite un vers : ¨Scoala face din ei trupe comando, copii, daca n-aveti voi, rupeti dintr-un caiet dictando ¨
Nu scola iti deschide ochii, nu scola te face mai bun, ci experienta de viata.Are 16 ani, e normal sa fie confuz. E varsta cea mai ciudata in care majoritatea isi formeaza coturul caracterului. E foarte bine ca e constient de ceea ce face gresit si cauta o cale mai buna.Eu ii doresc succes.Are sanse, e la inceput.

| psihox a răspuns:

Pune-i la munca in folosul societatii. Nu ai spus ce contine acea organizatie internationala.

| Ronnix a răspuns:

Mergi la scoala.

Răspuns utilizator avertizat
| eduardd a răspuns:

Lectura buna te poate ajuta sa te ajuti happy de ex cauta carti educative de Stephen R.Covey

| anonimyus explică:

Tipu am dat stupid pentru ca era un rasp stupid un rasp simplu merg scoala si ma tin de eawinking. Si daca nu crez ca fac parte dintr-o organizatie si ca sunt responsabil asta e crezi ce vrei.Sunt organizati care cauta sa promoveze tineri care se ocupa doar cu tineri si conducerea este formata tot din tineri mai informeazate. un exemplu anul acesta in oras la mine sa facut un consiliu local al tinerilor primarul tinerilor din oras viceprimarul tinerilor din oras, secretar...etc mai informeazatehappy. Multumesc de sfaturi pentru cei care miau rasp

| anonimyus explică:

Tipu chiar esti... http://www.catholicactionresourcecenter.com/ intra aici si mai lasa-ma cu vise si cu abureli de ale tale ...stupidule

| Alina_5013 a răspuns:

Esti exact la varsta la care tii se contureaza personalitatea, incearca sa ai cat mai putine defecte si vicii, gaseste-ti hobby-uri (si activitatea intr-un ONG e buna, inveti multe lucruri), gaseste-ti o fata care sa-ti placa si nu te ingrijora, toti trecem prin astfel de perioade cand nii se pare ca nu avem pentru ce trai etc etc! sunt doar crize adolescentine, cand te vei maturiza mai mult vei intelege! pa