| pufyy a întrebat:

Vreau sfaturi! ce parere aveti?

So... miercuri la scoala am cunoscut un baiat de fapt el m'a cunoscut pe mine (el il stiam de mult timp, dar el nu m'a observat), miercuri am stat toata ziua impreuna la scoala, parea ca ma place, i'a spus prietenelor mele ca ma place, colegilor mei si ai lui ..totul era bine si frumos (mai putin faptul ca el fiind printre cei mai populari tipi din liceu si toate fetele erau invidioase pe mine ) vineri am iesit la suc am stat vreo 5 ore la intalnire si totul era perfect ..ma privea in ochi exact ca in filme.m-am simtit minunat, chiar pot spune ca a fost cea mai frumoasa intalnire din viata mea ..si chiar am simtit ca simte ceva pentru mine ..vineri seara am format o relatie ..tot week'end'ul a fost perfect.

Dar. luni la scoala l'am simtit distant ..marti nici nu am vorbit la scoala.iar miercuri mi-am luat inima in dinti si am vorbit cu el ..la scoala am stabilit sa vorbim seara la telefon pe indelete ..seara am vorbit.iar el a decis sa fim doar prieteni ..pentru ca nu e bine..atunci a actionat sub indrumarea inimii si nu a gandit cu capul ..am luat'o de buna.m-am comformat. a doua zi la scoala mi-a zis un simplu buna cu zambetul pe buze ..vineri intr'o pauza cand m'a vazut m'a ocolit. intr'o alta pauza ne'am salutat ..si ma privea asa. cum obisnuia sa faca...

Simt ca e ceva..simt ca totusi ma place.

Voi ce credeti?

Multumesc ca m'ati ascultat!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te place dar ceva il impiedica sa fie cu tine...

| pufyy explică (pentru mona):

Ok..cum fac sa aflu?

| mona a răspuns (pentru pufyy):

Asta-i partea ce a mai grea...cum sa afli...sincer nu stiu dar mai uitate in pauze cu cine sta, poate are legatura cu prietenii lui comportarea asta

| felicss a răspuns:

E posibil sa te placa,dar pentru ca te vede foarte atasata,sa nu ii prea mai pese. asa mi s-a intamplat mie,a vazut ca mie imi pasa,si uneori chiar il sufocam, si a inceput sa ma ignore. si la fel faceam, il sunam, il cautam si ii ceream explicatii, dar el imi raspundea rece. dupa un timp am hotarat sa ii arat ca nu imi pasa (desi imi pasa) si am renuntat sa il mai caut..au trecut cateva zile, si m-a cautat el si m-a intrebat ce s-a intamplat ..de ce sunt suparata. daca vreau sa vorbim..ca ii pare rau. acum depinde, eu ti-am zis ce mi s-a intamplat. unele gesturi ale baietilor sunt foarte greu de inteles big grinbatting eyelashes