| Grosariu_Adina_1997 a întrebat:

Vreau si eu sa ii fac iubitului meu o petrecere surpriza intr-un restaurant dar nustiu cam cat ar costa un meniu de un aperitiv doar de opt persoane pentru ca tortul si restul ma ocup eu dar nustiu bugetul aproximativ pentru un meniu/aperitiv de opt persoane! sad

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde si de nivelul de clasificare al restaurantului. Poate incepe de la 50-60 lei si poate ajunge si la 300 lei pe persoana. Depinde si ce comanzi. Depinde si de cate locuri sunt in restaurant si daca vrei exclusivitate ( adica sa fiti numai voi).

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca mai simplu e sa-i chemi intr-o pizzerie, sunteti tineri si e chiar ok.In plus nota de plata nu-ti va da dureri de cap...

| Albnegru10 a răspuns:

Cel mai bine este sa-l duci la o pizzerie. O pizza este in jur de 12 - 15 lei.

| CasaSiDesign a răspuns:

Cam 15 lei de persoana aperitivul + ceva bauturi, cred ca un buget de 150-200 de lei ar fi suficient. Daca vrei sa nu sari bugetul, vorbeste cu ospatarii sa-ti aduca la masa doar ce ai vb cu ei dinainte, pentru ca daca iti comanda unul din invitati wiskey, energizante sau altele...sari mult bugetul.

| lizemm a răspuns:

Salut! de ce nu ii organizezi o petrecere acasa la tine sau la el sau daca nu la unul dina acesti 8 prieteni (daca sunt dispusi), iesi mult mai ieftin, si cred eu ca distractia e mai mare acasa decat iintr-un local, acolo trebuie sa fii mai retinut, ca esti i public, acasa poti dansa si pe masa si pe sub masa. asta e parerea mea. distractie placuta si gandeste-te bine dac avrei sa arunci cu bani sau vrei sa mai faci economii si o petrecere pe cinste. bafta