| ClaraMC a întrebat:

Am nevoie de sugestii, sfaturi, pareri, va rog. Pe scurt, am 25 de ani, nu prea am avut relatii lungi, una de 6 luni, in trecut am mai cautat si eu barbati cu care sa am o relatie(pe siteuri de dating, eram mai indrazneata si daca imi placea ziceam, apoi m-am potolit).
Acum am vazut un baiat ce lucreaza intr-un mall si ce mi-a placut si as dori cumva sa ma bag in seama. Am cumparat ceva si era el la casa apoi am mai trecut intr-o zi doar sa il vad(atunci nu m-a vazut). Nu stiu cum sa il abordez sau cum sa aflu daca e cu cineva.

Răspuns Câştigător
| Tokyo44 a răspuns:

Întreabă-l dacă invitația ta la o cafea, undeva in oraș, ar fi oportuna!
Dacă refuza, mulțumește-i pentru răspuns!

| Tokyo44 a răspuns (pentru Tokyo44):

Sper sa functioneze! Succes!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intrebi de aia ai limba & dinti. Altfel ala isi baga limba in gura clandestina

| Adry05 a răspuns:

Dacă îl vezi într-o stare mai bună poți să faci o conversație, uite de exemplu dacă plătești cu cardul durează puțin până se face tranzacția și poți să întrebi „aveți mult de muncă pe aici? e obositor?" chestii de genu și vezi tu cum mai continui
sau dacă îl vezi puțin stresat/ supărat „pari cam supărat, te supără clienții ăștia răi?"
vezi și tu ce și cum merge în momentu ăla

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Direct.

| Sofer a răspuns:

Spune-i ca ai vrea sa discuti și ca îți place de el.

| Crackman a răspuns:

Daca este la munca... nu o sa faca el prea multe.
Asa ca mergi politicos la el si il intrebi daca este cu cineva si daca nu, iti dai numarul de telefon. Simplu

| mdc98 a răspuns:

Direct.

| Unsfatbun a răspuns:

Ar trebui să-i atragi privirea cumva. Nu mă refer să-ți iei un costum de astronaut. Ci pur și simplu, atunci cand este la casă, te uiti in ochii lui, îi zâmbești și ii spui că pentru el mergi la magazinul respectiv.
Acum nu știu dacă o să-l atragi din prima. Depinde mult și de cum arăți tu. Tipul poate să fie cu altcineva.
Poti sa-i ceri Facebook-ul sau numarul de telefon.
Dacă te refuză, cere-i Fb. de la un coleg.
N-ai decât să încerci! Nu pierzi nimic! Succes

| SataniccBichh a răspuns:

Poți sa te duci și sa l întrebi "Are you lost, daddy? "