| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am o intrebare.sora mea e casatorita de 8 ani de un An lucreaza in Spania si acum de Paste a venit in concediu si cumnatul meu mie spus ca Ea vrea sa se desparte ca cica nu mai il iubeste,Ea nu mi-a spus nimic deocamndata as vrea sa,i ajut sa fie impreuna, eu cred ca sora mea are pe cineva care ia sucit mintile, Ce ma sfatuiti sa fac? multumesc

3 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Ma eu cred ca n-ar trebui sa te bagi.Nu sti ce e intre ei cum merg lucrurile.Mai bine asigura-i ca le esti alaturi indiferent ce vor decide.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

In primul rand as putea sa ma leg de gramatica ta care e sub orice critica.
In loc sa te bagi in viata lor ti-ai putea rezolva problema cu romana.
E treaba lor pana la urma dragoste cu sila nu se poate iar daca ei decid asta tu nu ai absolut nimic ce sa faci.

| simomih a răspuns:

Consider ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa incerci sa ii fii alaturi.Decizia ramane a ei si doar ei stiu ce se intampla intre ei.Ai putea sa ii spui ca stii de intentia pe care o are si sa o intrebi care sunt motivele pentru care face asta, daca s-a gandit bine, daca il mai iubeste. Daca e hotarata zic sa o sustii, pana la urma ea e sora ta!winking