| elena24 a întrebat:

Va rog sa ma sfatuiti...
Am fost un an si 3 saptamani cu cel ce trebuia sa-mi devina sot.
A vorbit cu parintii mei de Paste, le-a spus ca vrem sa ne casatorim la anul.
Locuim impreuna din decembrie. Tatal lui nu ma place; la fel si matusa lui...
Saptamana trecuta a fost la parintii lui pentru a-si cere scuze deoarece se certase la telefon cu tatal lui pentru ca nu stiu ce a spus de mine...
El lucreaza in alta localitate si vine acasa doar in weekend.
Weekendul trecut a fost la ai lui si a trecut doar putin pe acasa sa imi spuna ca ma iubeste si sa nu mai plang.
Vorbeam la telefon de 5-6ori pe zi.Toata saptamana mi-a spus ca ma iubeste...pana ieri cand am ajuns acasa si l-am sunat.
A spus ca nu vine acasa si ca pune punct relatiei, ca nu vrea sa mai fim impreuna...sa il sun cand ma calmez(va dati seama ca plangeam)...Pana atunci mi-a spus ca ma iubeste si ca ajunge acasa pe la 19.
Astazi e ziua lui... L-am sunat, mi-a multumit si l-am intrebat de ce este asa rece...
L-am intrebat daca ma mai iubeste...
A spus ca e confuz...
Nu mai pot! Credeti-ma ca nu vreau decat sa fiu cu el...il iubesc foarte mult...
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

A ales familia...happy deci asta inseamna ca nu te iubeste indeajunshappy o persoana confuza este o persoana nesigura de sentimentele ei. sfatul meu este sa vb cu el.winking succes!

13 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

A lungit prea mult timpul pentru a lua o decizie in privinta casatoriei.Asta trebuia sa-ti dea de gandit.Nu dispera.Mai sunt pe lume barbati seriosi.Tot raul este spre bine. Poti sa incepi sa visezi cu ochii deschisi la o noua iubire.Va fi mult mai frumoasa fiindca nu vei mai repeta greselile trecutului.

| EUSIATIT a răspuns:

Te inteleg prin aceeasi situatie trece si baiatul meu la fel a avut o relatie cu o fata care ia sp ca l iubeste isi facurera pl de nunta pentru la anul in august a facut mari sacrificii pentru ea nu are serviciu si el a muncit la al 2 lea job sa i adune bani sa poataisi ia serviciu si multe alte lucruri iar acum de 3 zile ia sp ca nu mai doreste sa continue relatia s-a mutat l; a mama sa si la lasat este demoralizat plinge refuza sa manince are un serviciu care nu-i da voie sa fie cu pshihicul la pamint mi-e frica sa nu faca ceva INcerc sa l sustin dar nu reusesc toata fam e linga el. ESTE o situatie de nu am cuvinte sa descriu. as fi instare sa fac ceva sai alin suferinta dar nu pot. ASA ca te cred dar te sfatuiesc sa fii tare VIATA merge inainte. e greu sa treci peste si nu asa repede dar nu poti face nimic decit sa te intaresti stiiDRAGOSTE cu SILA NU merge si poate e mai bine acum decit sa treci printrun divort sau sa ai un copil DECI te sfatuiesc sa mergi inaINTE SI DACA DORESTI SA VB DA MI MESJ PE PRIVAT ASTEPT SI FII TARE O MAMA CARE SUFERA

| Parintele a răspuns:

Se pare ca pentru el este mai importanta relatia sa cu familia. De un astfel de om nu ai nevoie. Cati ani are?

| scootsie a răspuns:

Pentru el, relatia a fost de interes... A obtinut tot ce a dorit, acum s-a saturat de tine...nu te iubeste, daca asculta pe altii, doar daca a vazut la tine ceva nepotrivit pentru. o relatie seriosa asa cum e casatoria. Dar si asa, ar trebui sa comunice cu tine...Linisteste-te,doare acum, dar ar durea mai mult daca v-ati casatori si ar umbla dupa sfaturile altora...Intr-o zi, vei intalni dragostea adevarata si abia atunci vei fi fericita...

| Amelia87 a răspuns:

Pur si simplu nu te iubeste suficient, cred. Si nici nu te merita. no talking

| BUBULINA a răspuns:

Are dreptate nogod happy

| Brigitta a răspuns:

Nu te iubeste indeajuns poate. Si atunci nu te merita.
Si-a ales familia.
Totusi meriti o explicatie concreta! Sa sti exact ce s-a intamplat...
(Nici eu nu-l plac pe viitoru socru si nici el pe mine dar suntem civilizati in privinta astabig grin)

| marissa a răspuns:

Detaseaza-te putin de toata situatia, daca nu pentru tine, macar pentru el, sa-si limpezeasca gandurile.Mai tarziu iti va reprosa ca l-ai sufocat, sau l-ai pus sa hotarasca in pripa. Oricum, ar trebui sa te puna pe ganduri familia lui. Ce nu le place la tine? Poate nu merita sa-ti irosesti viata demonstrandu-le lor ca esti buna, nu cu ei vrei sa te casatoresti, ci cu baiatul lor.Pe de alta parte, cand te casatoresti cu cineva, te casat. cu tot neamul lui. E vorba de acceptare-cine pe cine trebuie sa accepte.In definitiv, tu hotarasti. Cere ajutorul ingerilor tai pazitori, abia asteapta sa te ajute. Daca nu-i soliciti, ei nu pot interveni.Numai bine! Astept vesti de la tine.

| planningmanager a răspuns:

La 26 ani multi barbati nu stiu cate urechi au...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa il lasi o perioada sa-si clarifice prioritatile; decat sa-si dea seama ca familia lui e mai importanta dupa ce va casatoriti, mai bine acum. Exista si posibilitatea sa realizeze ca nu poate trai fara tine. Nu-ti ramane decat sa te rogi sa treci cu bine peste aceasta incercare; numai D-zeu poate decide si fii sigura ca va decide spre binele tau indiferent de ce se va intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubeste, ramane de vazut daca poate lupta pentru iubirea lui; dealtfel, un aspect important avand in vedere o eventuala casatorie.

| adinagheteu a răspuns:

Nu pot sa cred...mai e posibil asa ceva? Nu pot decat sa te incurajez si indiferent ce se va intampla mai departe peste un an n-o sa-ti vina sa crezi ca ai trecut prin asa ceva. Indiferent daca ramai sau nu cu el. Oare te iubeste cu adevarat? De obicei parinti au un cuvant greu de spus mai ales cand e vorba de baieti... Daca ii treci cu vederea aceasta iesire(sper sa fie o iesire) va urma cu usurinta alta...Inconjoarate de cei care te iubesc, fi mereu in preajma lor si las-i sa-ti ocupe timpul si mintea, ca sa poti trece mai usor peste aceasta suferinta. Numai nu te umili in fata lui indiferent cat de mult il iubesti. Sunt atat de multi in jurul tau care te apreciaza si te respecta, care te iubesc... aduna-i langa tine. Mult noroc!

| elena24 explică:

Astazi implineste 26 ani.