| Alice0110 a întrebat:

am si eu o intrebare, imi doresc cateva pareri si sfaturi! Am avut o relatie de 2 ani cu un barbat insurat cu 2 copii. Ei in tara iar el in Italia singur,ne-am cunoscut in Italia,el mereu era o persoana directa cu mine,nu mintea,imi spunea tot,ii vedea rar,mai veneau ei pe aici iar eu ieseam mereu din peisaj,au aflat de mine m-au jignit etc,copiii au suferit si ne-am decis sa ne lasam pentru ca nu o poate parasi pe ea, din cauza ca nu accepta copiii, spun ca nu vor sa traiasca fara tata cu toate ca el o paraseste pe ea nu pe ei, sunt inca micuti...Eu ce sa fac in situatia asta? Sa renunt, sa ies din asta?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ce sa faci? Sa iti vezi de viata. Ai chef sa cresti copiii altora in loc sa iti traiesti viata? Sunt atatea persoane pe lume astea si tu tocmai un barbat insurat ti-ai gasit. Nu o sa divorteze niciodata de ea si stai linistita ca asa cum a inselat-o pe ea, te poate insela si pe tine. Crezi ca un om se schimba? Ei bine, nu. Daca continui, risti sa ajungi si tu in situatia sotiei lui.

| Alice0110 explică (pentru Aasdfghj):

De crescut ii creste ea in Romania,inainte sa fiu cu el tot viata asta o avea de singuratic, altfel nu ma bagam in foc de aiurea, problema e ca nu e nimeni de acord cu relatia noastra, Si da sigur nu se va schimba, daca isi dorea sa scape de ea divorta demult, Multumesc de sfaturi.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Meriti un tratament corectiv cu madular mucegait sa inveti ca nu ai voie sa strici familiile altora - multi tineri in putere cu carnat xxl te rezolva in 30 min de *** tocmai casatoritu l-ai gasit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O luam de al capat. Cati ani ai tu si cine e asta? Voi n-aveti ce face? Ce vedeti la ei de ce va apropiati in asemenea mod gresit de asemenea barbati?
Incearca sa gandesti viata in afara lui, de ce esti asa lipita de viata lui, ce treaba ai tu in viata lui? Cum ai intrat in viata astuia? Ca tu erai una cuminte pentru unu care nu era cuminte familiei?
Pentru tine singura, exista lume libera dar nu el, el nu e liber. Nu trebuie sa fi intr-o asemenea relatie, e greseala lui.

| RowseRj a răspuns:

În primul rând nu vreau să jignesc pe nimeni. Dar ești cam nenorocită că te-ai combinat cu un bărbat însurat mai ales dacă are copii. Eu zic să-ți vezi de treaba ta și să cauți pe cineva care să fie de nasul tău. La ce te aștepți să te pună pe tine pe primul loc când omul are copii? După ce că mai are o familie de întreținut îți mai bagi și tu coada amorezato și nu mă lua cu faza ca mam îndrăgostit și din astea că el e nefericit cu famila. Dacă te iubea divorța indiferent ce se întâmpla cu soția lui și copii.

| Alice0110 explică (pentru RowseRj):

Ai dreptate, dar pe jumatate.Nu era de indragostit, eram eu intr-o etapa grea a vietii...si s-a intamplat pur si simplu.

| RowseRj a răspuns (pentru Alice0110):

Înțeleg. Sper că ai făcut alegerea corectă.

| Rux2000 a răspuns:

Of fată dragă sunt atâția bărbați pe lumea asta dar ție ți-l trebuie pe ăsta însurat... Nu o lasă stai tu liniștită, ai fost o aventura. Spun asta din propria experienta. Asa a pățit și mama cu tatăl meu, pe mine și pe frații mei nu ne-a interesat l-am lăsat sa plece, după o luna tot la mama s-a întors însă după 10 ani a decedat. Dar în fine, asta-i minciuna gogonata ca nu vor copii, lasă că indiferent ca părinții se despart copilul tot un tata și o mama v-a avea nu-i ca și când se muta tac'su pe luna și nu-l mai vad. De ii era de tine se despărțea din prima de soție nu stătea sa joace la doua capete. Dar eu zic să-ți vezi de viata ta, lasă-l pentru ca majoritatea se întorc la soție. Și cel mai propabil nici nu se despărțea de ea de nu erai tu

| Alice0110 explică (pentru Rux2000):

Imi pare rau de tatal tau, iar ca nu vor copiii si sufera am vazut cu ochii mei.El a vrut sa ramana singur nu neaparat cu mine, pentru ca Doamna lui numai face de el, Iar O aventura nu dureaza 2 ani.am avut o relatie am locuit doar impreuna de la inceput.

| Rux2000 a răspuns (pentru Alice0110):

Mulțumesc. Nu ai menționat de cât timp sunteți împreună, am dat răspunsul pentru ceea ce ai zis. Supera este normal, dar nu poți sta lângă un om dacă nu-l mai iubești de dragul copiilor, cum am zis nu-i ca și când nu-și mai vad tatăl niciodată dacă se desparte de mama lor. Poate sunt mici și nu înțeleg dar și eu oameni în toată firea se iau după copii. Nah alții gândesc altfel însă eu și de aveam 10 copii nu stăteam cu un om pe care nu-l mai iubesc mai ales dacă deja aveam pe altcineva. Dacă el te vrea pe tine de ce sa ieși din asta, lasă copii se obișnuiesc

| Mihaela2023 a răspuns:

Dacă au aflat de tine faptul e deja consumat nu trebuie să te mai ascunzi, încearcă să discuți cu el si spune-i sa aleagă intre tine și soția sa.
Dacă tu crezi că te iubește cu adevărat poți sa rămâi cu el