| michael2525 a întrebat:

am si eu problema, am cunoscut o fata acum aproape un an, am iesit o perioada, ne-am tinut de mana, ne-am pupat, dupa mi-a zis ca nu vrea o relatie ca am fost doar amici, dar dupa o pauza m-a contactat, am iesit iar da tot asa mai rece era si iar am luat pauza si sa imi zica intr-un final ca inca mai spera la un fost de al ei. Dupa alta pauza m-a contactat iar, ca s-a convins de el si ca acum ar vrea sa incercam, dar dupa atatea pauza nu stiam ce sa cred, aveam o mica neincredere si am facut greseala sa o intreb pe prietena ei daca a vorbit cu ea, daca acum chiar vrea ceva serios daca s-a convins de baiatul ala. Ea s-a suparat rau pe mine ca nu am incredere in ea, ca trebuia sa vorbesc cu ea, dar am incercat dar daca ii ziceam ceva se enerva, nu reuseam sa comunicam cum trebuie. Aseara am vorbit la tel si mi-a spus ca gata, acum nu mai vrea nicio relatie cu mine si m-am intristat rau, i-am zis ca imi pare rau, ca nu vad viata fara ea, nu stiu ce voi face, mai bine nu as fi si stiu ca am gresit, am avut slabiciunea asta, dar dupa ce a fost nu aveam cum sa nu fiu si eu sceptic tinand cont ca ea oricum era mai rece, nu era chiar atat de afectiva. Nu considera atat de important sa ne tinem de mana, sa ne sarutam si niciodata nu mi-a zis ca ar simti ceva pentru mine. Stiu ca am gresit si am apelat la santaj emotional, nu ma recunoasteam in momentele acelea, nu as face niciodata ceva necugetat. Acum am ramas singur si nici nu prea am prieteni cu care sa vorbesc.Ma simt atat de rau ca am gresit cand in sfarsit a vrut sa incercam, dar totusi sa renunti asa usor, as fi vrut sa imi demonstreze mai multe mai ales dupa atatea pauze. As vrea sa vb si eu cu cineva, nu sunt deloc intr-o stare buna, ma simt eu vinovat pentru tot acum.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Tu nu ai de ce sa te simti vinovat.Scuza-ma ca iti zic,nu vreau sa te ranesc in niciun fel dar prefer sa fiu sincera, fata aceea se joaca cu tine, nu tine deloc la tine, tu pentru ea esti un ornament de plictiseala atata tot, ea cauta tot felul de scuze si pretexte ca sa scape de tine, cand are nevoie de tine atunci te cauta ca mai tarziu sa te lase iar balta si tu din pacate ii permiti iar la final in pierdere tot tu esti.De ce accepti sa fii jucaria ei? Nu te merita fata respectiva, sincera sa fiu ti-ar face o favoare sa nu mai vorbeasca cu tine decat sa intri intr-o relatie cu ea unde acolo va fi si mai greu sa te debarasezi.Din intrebarea ta deja imi dau seama ca tu te atasezi repede de persoana de care iti place si pui suflet atat de rau incat ajungi sa suferi daca nu le ai impartasite sentimentele.Nu te opri doar la ea si cauta-ti pe altcineva pentru ca nu se stie pe viitor poate iti vei gasi persoana potrivita care sa te merite cu adevarat.Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Eu cred că eşti roata de rezervă şi că i-ai oferit scuza perfectă să te pună iar pe aşteptare.

| Emma30555 a răspuns:

Nu te simții vinovat, nu ar fi mers oricum, părerea mea. Tu ai spus ca se gândea la altul, ca e rece cu tine deci îți pierdeai timpul și te amageai. Încearcă sa ți ocupi timpul cu altceva, cauta alta fata, cauta un amic cu care sa ieși la un suc, fa alte activități, nu e bine sa ai dependente fata de nimeni

| iMihai98 a răspuns:

Frate cum sa ti-o soun frumos, tu o scoteai la suc, va tineati de mana etc, iar altul o fwtea