Întrebare recomandată | Mihail01Johan a întrebat:

Buna Ziua, mă poate ajuta careva cu o familie care își caută un apartament cu chirie sau un apartament în rate de platit? Este vorba de o mama cu un copil autist dintre vecinii mei și as vrea sa ii ajut, dar nu știu dacă există vreo asociație sau o firma serioasa care acceptă să ii ajute pe acești oameni. Daca este cineva care are vreo idee despre cum as putea sa fac că sa ii pot ajuta, va rog frumos sa îmi scrieți printr-un mesaj. Va Mulțumesc Frumos!

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum caută? Cum să îi ajutăm la căutat?

| Mihail01Johan explică (pentru sadrian46):

Buna Ziua, deocamdată nu mai este cazul, cum să căutăm dar puteți să mă ajutați cu niste sfaturi, legate despre firme sau companie care oferă cazare sau apartament în rate pentru acești oameni și în plus mama încă muncește dar nu știu dacă îi ajunge bani că sa isi găsească pe undeva cu o chirie, oricum va mulțumesc frumos

| dullcat a răspuns:

Buna.Despre ce oras e vorba?

| Mihail01Johan explică (pentru dullcat):

Buna, nu mai este cazul, am găsit!

| Fatamuntilor a răspuns:

Incearca la primarie, serviciul asistenta sociala.

| anonim3248 a răspuns:

În București nu există ce cauți tu și fundații sau asociații sunt de tip care le dau ajutoare sau ceva de mâncare.

| Mihail01Johan explică (pentru anonim3248):

Ultumesc, dar nu mai este cazul!