| Mihail01Johan a întrebat:

Buna ziua, mă poate ajuta cineva cu o informatie, legata de Imobiliare sau Locuințe? Vreau să mă mut... Și nu știu cum să procedez sau cum as putea să îmi găsesc o firma sau companie imobiliara in care daca ar fi să îmi cumpăr un apartament în rate sau de tot, aștept detaliile voastre. Mulțumesc Frumos!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fii mai clar cu ce doresti... o agentie imobiliare care sa iti caute un apartament de cumparat sau ce?

| Mihail01Johan explică (pentru suntserios):

Da, un apartament de cumpărat în rate pe an sau să îl cumpăr la un preț total

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Apartament să îl cumperi în rate anuale nu o să găsești. Agenții imobiliare sunt cu zecile. Dacă faci contract de comision cu ei, îți arată oferta lor.

| nevermind1234 a răspuns:

Mai întâi cauți tu apartamentul dorit indiferent de agenție imobiliara, si apoi ceri documentație. https://www.google.com/......880879/amp

| healerdx7 a răspuns:

Cel mai important sfat e sa te muti in chirie doua-trei luni in zona in care vrei sa cumperi. Vezi daca chiar iti place zona si vrei sa traiesti acolo sau nu.