| Icf_Alex_1995 a întrebat:

nu stiu cum sa incep, de curand am aflat ca am un var care a fost abandonat la o luna dupa nastere in Constanta (1996), cum as putea sa aflu unde este sau unde si pe cine pot contacta, eu nu sunt in Tara si sunt in strainatate, mai exact Germania aici locuiesc de multi ani, si vreau sa il ajut daca as putea da de el. daca ati putea sa imi datii si mie niste numere de telefon de la orfelinate din constanta sa sun sa ma interesez, poate ma va ajuta cineva...
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cei de la Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului iti vor da informatiile despre orfelinate http://www.dgaspc-ct.ro/.

Daca ii stii numele sau de familie si cat de cat cateva detalii poti sa ai sansa sa-l gasesti pe Facebook.

| AnaBejenaru a răspuns:

Https://www.paginiaurii.ro/firmy/CONSTAN%C5%A2A/q_orfelinate/1/ ai aici numere de telefon. Daca ii stii numele, este mult mai usor.Eu mi-am gasit rude pe Facebook si nici nu stiam de ele. Good luck.