| tamassile a întrebat:

Salutare tuturor. De la o vreme nu mai inteleg fetele, sau asa mi se pare mie, a cunoscut o fata de ceva vreme am inceput sa povestesc cu ea, am devenit prieteni, imi place de ea si chiar simteam ceva pentru ea, aveam impresia ca si ei ii place de mine, daca era contrar ma gandeam ca nu imi mai raspundea la telefon la mesaje sau de cate ori am invitat-o in oras, la cinema...etc Dupa catva timp i-am zis ca imi place de ea si ca vreau sa avem o relatie serioasa, iar ea a zis ca nu vrea ca nu is doreste, ca nu este pregatita, m-am simtit foarte debusolat ca nu a vrut sa avem o relatie, din aceea clipa am zis ok, si nu am mai cautat-o, poate ca am gresit ca am facut aceast lucru, dar nu am vrut sa par un disperat dupa ea, desi mi-a placut foarte mult fata, nu imi pare rau dupa timpu care l-am pierdut petrecandu-l cu ea au fost clipe foarte frumoase, poate nu o sa se mai intample curand, dar trebuia sa imi zica de la inceput ce are in plan, nu sa ma lasa sa cad de fraier, sincer chiar inca o mai iubesc, dar daca ea nu isi doreste, ii respect decizia, fiecare are dreptul la propria alegere
O parere daca se poate cum sa contiunuu de aici incolo, parca dupa aceasta intamplare "mi-a cazut cerul in fata"

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Cu ele nu te poti intelege decit intr-un singur mod si in nici un caz nu tine de cuvinte.

| EmySweety a răspuns:

"harciog" te contrazic.
O zici de parca noi fetele am si niste specimene care nu sunt in stare sa se inteleaga prin vorba buna. In situatia ta "tamassile" nu prea aveai ce face. A fost hotararea ei si nu ar trebui sa te superi, in nici un caz nu ai picat de fraier. Sa nu mai crezi ca daca ii spui cuiva ce simti si acea persoana nu simte la fel, pici de fraier, pentru ca nu e adevarat.
Ca un sfat pentru tine pentru mai departe, nu te arunca cu capul inainte, analizeaza bine situatia, indiferent de ce fata este vorba. Cunoaste-o si apoi vezi daca iti impartaseste sentimentele.

| harciog a răspuns (pentru EmySweety):

Vino naibii in particular ca nu inteleg nimic.Deschide-mi ochii si fa-ma sa inteleg despre ce vorbesti.Trimite-mi un mesaj te rog.

| Hombre a răspuns:

" De la o vreme nu mai inteleg femeile", pai le-ai inteles vreodata? Nu, pentru ca nu ai experienta si la primul esec ti-ai luat jucariile si ai plecat acasa. Relatia mergea bine si se inchega si mai bine numai ca lipsa ta de fler a stricat treaba, te-a mancat in cur sa-i insiri baliverne "Dupa catva timp i-am zis ca imi place de ea si ca vreau sa avem o relatie serioasa", pai pina atunci relatia fu neserioasa, tocmai mergea pe directia buna si tu ai speriat pasarica cu seriozitatile tale. E ca si cum cunosti pe cineva de cateva zile si dai cu bata in balta "Auzi draga mea eu vreau o relatie serioasa, te casatoresti cu mine?".Ai impresia ca fetele se da in vant dupa relatii "serioase" asa cum crezi tu? Vor o relatie dar vrea sa se simta si libera nu incorsetata in asa-zis seriozitatea ta. Fa in asa fel si intalneste-te cu ea chipurile intamplator invit-o la o cafea si baliverneaza cate-n luna si stele si daca ei ii place compania nu mai e nevoie de cerere de seriozitate, restul vine de la sine.Si tine minte o femeie cedeaza de regula la cel cu tupeu nu la cel ce tace si viseaza cai verzi pe pereti. Hai ca mai plistisit si du-te dupa ea ca se vede de la o posta ca-ti place de ea. Succes.

| DenisaMetal a răspuns:

E pai asa sunt fetele.Dar stai linistit, ca ce e al tau e pus, la o parte si iti va veni ziua cand nici nu te astepti.Si vei fii fericit!