| CismarSorina a întrebat:

Bună ziua, va prezint următoarea situație: presupun că soțul meu se simte atras de o colega de birou cu 20 de ani mai tânără. De ce spun asta...vb mult de ea acasă, conversează pe telefon după orele de muncă și uneori în weekend. Ea este căsătorită ( 25 ani), el 45. Când i-am spus că mă deranjeaza aceasta apropiere mi- a spus că îi place de ea, se simte bine in prezenta ei dar nu este ceva sexual. Exact aceste cuvinte mă dor... oare exagerez?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Din păcate, e clar că soțul tău se simte atras de ea. Nu înseamnă neapărat că asta va avea vreo finalitate. Poate este și "criza vârstei mijlocii", care la unii se manifestă mai acut, la alții prea puțin sau deloc. Acum, depinde și de tine cum gestionezi situația. Este prea puțin probabil că va avea curajul să-i facă avansuri, încă și mai improbabil ca ea să i le accepte. Sunt toate șansele să fie doar o fază trecătoare, până își va da seama că nu ajunge nicăieri și atunci se va potoli. Îmi dau seama că e dureros pentru tine, și îmi pare sincer rău că treci prin asta. Sper să auzim de bine!

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu este ceva sexual? Atunci de ce nu converseaza la fel de mult si cu prietenii lui de parte masculina? Stii ca te minte, nu exagerezi, daca nu ar fi atras sexual nu s-ar deranja sa ii scrie acasa, cum sa stea cu tine in pat si sa isi scrie cu alta, respectul lui fata de tine unde e? La propriu fa-i bagajul si trimite-l la ea, sau varianta a doua, nu il confrunta, lasa-l sa te umileasca in continuare, trebuie putin caracter, indiferent cati ani aveti impreuna, infidelitatea nu e doar fizica, e si morala.

Răspuns utilizator avertizat
| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Nu este ceva sexual, dar ar pune șaua pe ea dacă i s-ar da ocazia. big grin Ești deja pe locul doi în preferințe. Tranșează problema acum, verde în față, sau relația voastră se va distruge complet. Are tupeu soțul tău, nu glumă.

| Simpatic a răspuns (pentru SydneyFunnelWeb):

Are tupeu sau este un fatalau naiv.
Cei care sunt inteligenti si totusi inseala fac in asa fel incat sa nu afle nevestele vreodata!
Cei care inseala si afla toata lumea sunt niste bieti naivi!

| SydneyFunnelWeb a răspuns (pentru Simpatic):

Clar.

| CismarSorina explică:

Becutele mi s-au aprins acum câteva zile la petrecerea de microrevelion ( eu și soțul lucrand în cadrul aceleași firme dar în departamente diferite ( eu proiectare, el producție, gagica colega cu el de birou), unde soțul s- a simțit foarte bine parca nici nu existam la acea petrecere. Scuza lui a fost " nu am simțit nevoia sa vin la tine, te vad destul acasă ". Știu, este trist și dureros în același timp sa auzi așa ceva.

| Xox0 a răspuns (pentru CismarSorina):

Ce urat din partea lui... E indragostit. Din pacate atractia nu are lege.
As propune sa ai o discutie serioasa cu el in care sa ii spui ca ce simti tu nu e gluma si ca faptele lui asta denota.
Daca tot vorbeste pe langa subiect si face aceleasi lucruri, analizeaza-ti casnicia.