| KinekT a întrebat:

Bunica mea s-a dus la o vrajitoare... sa ii ghiceasca ei. Vrajitoarea aia i-a spus lu bunica mea ca mai vede ceva, si i-a spus ca un fiu de al ei cu o copila pana intr-un an va avea un necaz mare(tatal meu este fiul bunicii mele si am o surioara de 6 luni).
Nu stiu. sa cred sau sa nu cred? Mama mea a zis ca se duce maine impreuna cu bunica mea la acea vrajitoare ca sa ii ghiceasca si ei sa vada ce ii spune.

Voi ce spuneti? Funda +vot...

P.S Scuzati daca categoria este gresita.

23 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Lasa vrajitoarele si nu crede toate tampenile pe care le spun.Ele fac asta doar pentru bani.

| Cortex a răspuns:

Cand fumezi un joint gandesti mai lucid.Asa ca iti recomand sa te pui in sezlong, sa bagi specii, sa aprinzi un joint si sa citesti ce intrebare ai pus, iti zic eu ca o sa razi si o sa-ti dai seama ca-i o prostie

| KinekT explică (pentru Cortex):

Am vrut niste pareri... si nu fumez...

| grab a răspuns:

Bai, terminati cu panarama asta.
Vrajitoarele nu ghicesc niciun viitor, doar se uita la om foarte atent cand ala e cu mintea la pacatele din trecut.

Toate informatiile pe care le scoate ea pe post de premonitii nu sunt decat nascociri legate de tot ceea ce i s-a povestit inconstient.

O sa va sparga la bani, treaba voastra! Si viata o sa va mearga rau, doar pentru ca veti fi indusi ca este ca in cartile de tarot.

Mizerabili oameni ghicitorii astia!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Singurul care cunoaşte viitorul este Creatorul nostru, Dumnezeu, nu o vrăjitoare. De fapt, Biblia chiar condamnă astfel de activităţi deoarece ele nu fac altceva decât să inducă în eroare oamenii. (Deuteronomul 18:10-12) Cele bune!

| Nickname1890 a răspuns:

Doamne voi nu aveti minte decat sa dati banii aiurea pe asta?

Nu exista nici vraji si nici persoane care sa vada viitorul. Stai linistit.

| KinekT explică (pentru Nickname1890):

Bunica mea este mai nebuna. doar parintii mei i-au zis sa renunte la prostiile astea dar ea e mai incapatanata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crede ce prostii zic babele. Doar nu va zice numai bine la orice vraja sau ghicit.E normal ca in viata omului sa se intample si rele, asa ca ea zis ceva logic, fii linistita.

| KinekT explică (pentru anonim_4396):

Da dar am uitat sa mentionez ceva. bunica mea s-a mai dus la vrajitoarea aia si atunci nu aveam surioara mea... si i-a zis ca fiul ei carea are 2 baieti va avea o fata. si peste 1 luna mama mea a ramas gravida cu o fata...

| anonim_4396 a răspuns (pentru KinekT):

Nu stiu se prea poate sa stie numerologia,astrologie ceva, nu-mi explic dar asa ceva e intampla, mai ales daca bunic a frecventeaza vrajitoarea si ii mai povesteste cateceva, ea poate ghici la intamplare, in fine nu te speria.

| KinekT explică (pentru anonim_4396):

Eu nu cred in prostii din astea... la fel am gandit si eu. daca s-a dus acum 8-9 luni la vrajitoarea aia si i-a spus ca vom avea o fata a doua oara cand s-a dus la ea era logic sa ii zica ca fata are pana intr-un an...

| Nickname1890 a răspuns (pentru KinekT):

Este vorba de probabilitati si multe alte metode prin care astfel de persoane fac diverse "predictii" ce dupa aia sunt interpretate ca fiind adevarate. Spree exemplu spune ca se va intampla o nenorocire si peste doua luni se intampla sa iti rupi o mana sau sa cazi si sa te lovesti sau mai stiu eu ca sunt atatea care se pot intampla o sa zici (da a avut dreptate). Si eu pot sa-ti spun ca in urmatorul an ti se va intampla ceva rau si se va intampla pentru ca sunt atatea lucruri care se pot intampla pe parcusul uni an, asta inseamna ca am puteri supranaturale? Nu.

| pastru009 a răspuns:

Buna.Majoritatea vrajitoarelor sunt false, dar cele care chiar pot face vraji sunt ajutate de diavol, au facut un pact cu el.Citeste o carte despre influentarea vrajitoriilor de catre diavol sa vezi ce zice.
Funda?

| DiazAndreea a răspuns:

Nu este bine sa te duci la vrajitoare, se spune ca este pacat pentru ca ele nu lucreaza cu Dumnezeu.
Nimeni nu stie ce se va intampla.

| Fayree a răspuns:

~ Vrajeli...sa te superi tu si sa capeti vreo boala, majoritatea bolilor sunt cauzate de tristete. Si nu, nu mai credeti. Da-ti bani aiurea pentru ce?! iti zic eu, pentru niste minciuni. Fundita? puppy dog eyes.

| borntotwerk a răspuns:

Bhai depinde la cine s-a dus. ca sunt multe care se dau drept 'ghicitoare' doar ca sa faca bani..insa chestiile astea exista tongue

| LittleLuciane a răspuns:

Mie mi-a ghicit in cafea bunica mea si ce mi-a zis asa sa si intamplat

| KinderBeiib a răspuns:

Sa stii ca nu sunt vrajeli sau aiureli unele chiar pot prezice bine thinking Si mamei i-a spus niste chestii si s-a adeverit ceea ce a zis batrana aceea happy

| BitzaYlg a răspuns:

Astea sunt vrajeli... nu mai asculta ce zic toti.Nimeni nu stie ce o sa fie in viitor.Si pe mine m-au mintit ca o sa moara cineva din familie intr-un an si nu a murit nimeni sunt numai vrajeli.

| Eusebiu024 a răspuns:

Buna. De obicei vrajitoarele astea spun numai prostii... Sincer, nu am vazut niciodata un caz in care o vrajitoare sa spuna ca ti se va intampla ceva bun. Mama mi-a spus ca atunci cand era insarcinata cu mine, bunicul meu a fost la o vrajitoare pentru a afla daca voi fi baiat sau fata si vrajitoarea a spus ca voi fi fata, dar eu sunt baiat. Ele vor doar bani, spun si ele ce le trece prin minte. Sa nu crezi ce spune. Sper ca te-am ajutat.

| d00dlez a răspuns:

Dar sti ce e o vrajitoare? aia e o tiganca, vrajitoarele nu mai exista si daca ar exista n-ar cere bani sau ar ghici in palma happy ar face numai rau alea ce crede bunica ta sunt tiganci care iti fura banii pentru minciuni

| frumusihk99 a răspuns:

Ahhh ..nush ma sperie ghicitu asta si vrajitarele.....in exceptia halloweenului cand sunt fascinata de ela, dar sa ramanem la intrebarea ta...ei bine ..nu m-as crede in asa ceva, nu cred ca chiar se va intampla, pentru ca nu exista puteri supranaturale, deci, in locul tau as sta linsistit.

O prostie! Vrajitoarele astea nu sunt de la Dumnezeu.
Daca crezi in El nu ascula vrajitoarele!