| anonim_4396 a întrebat:

Ca tot citisem o intrebare despre prietenie, eu am o prietena
cu care imi petrec majoritatea timpului. Facem cam totul impreuna, unde-i una e si alta, suntem mereu acolo una pentru alta si avem chiar si planuri de viitor impreuna. Dar nu stiu, mie mi s-ar parea imposibil sa ne despartim la un moment dat in viata.
Voi aveti astfel de prieteni? Am auzit ca "prietenia e trecatoare". Eu vreau sa cred ca nu e... sad Voi ce parere aveti despre afirmatia asta?

21 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Tine minte o vorba:

Prietenii pe care nu ii mai ai, nici nu i-ai avut vreodata cu adevarat!

Succes!

| AdrianVoicu a răspuns:

In ziua de azi nu se merita sa pui incredera intr-o singura persoana mai devreme sau mai tarziu o sa te raneasc

| anonim_4396 explică (pentru AdrianVoicu):

Depinde si cat de bine o cunosti si de cat de mult timp...

| FUCKy0u a răspuns:

Eu sunt mai singuratica si stau cam naspa la capitolu' prieteni.Am o prietena cu care stau in bloc si din punctul meu de vedere mi-e cea mai buna prietena si cam singura...Ei ii spun tot.TOT:uneori nu vreau sa ma plang dar ea insista mereu sa-i spun de ce sunt suparata si cum trec printr-o perioada mai dificila ma ajuta sa vorbesc cu ea.Nu stiu daca ea stie ca e cea mai buna prietena a mea si nu stiu daca ea ma considera asa.Petrecem o groaza de timp impreuna.Am stat foarte mult timp la ea, ea la mine, am dormit impreuna, am fost la mare impreuna, am facut multe multe lucruri impreuna.Am facut tot ce se poate face impreuna.Si totusi, ea sta foarte des cu o fata si nu stiu daca o considera sau nu pe ea cea mai buna prietena.A zis ca eu sunt singura ei prietena care nu o enerveaza si cu care vorbeste tot si ca cealalta prietena a ei o enerveaza mereu cu ceva si mereu ma alege pe mine in locul ei, adica daca e sa mergem undeva sau sa dormim impreuna in apartamentul bunicii ei cand nu-i acasa.Eu tin mult la ea.Nu stiu ce crede ea...cat despre prietenia nemuritoare, exista.

| anonim_4396 explică (pentru FUCKy0u):

Aceiasi chestie si la mine. Si eu sunt singuratica, si ea ma are o prietena. Bine, fata e intr-un fel amica si cu mine, petrecem destul de mult timp impreuna, dar nu se compara prietenia cu ea, cu cea dintre noi doua. Si sunt sigura ca asa e si cu prietena ta kiss. Dar daca tot nu esti sigura ce crede ea, de ce nu o intrebi?

| FUCKy0u a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai,e cam ciudat sa o intreb.Am intrebat-o odata daca chiar suntem prietene si mi-a raspuns ca,, DA''.

| anonim_4396 explică (pentru FUCKy0u):

N-ar fi ciudat. kiss Sunteti prietene, n-ar trebui sa va ascundeti gandurile. Iar daca asta este intrebarea care te macina, eu cred ca ar trebui as i-o pui. Eu una stiu ca asa as face. happy

| FUCKy0u a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum sunt certata cu ea si urasc asta.Dar eu sunt in Italia si nu mai intra pe facebook sa pot vorbi cu ea sad. Poate am s-o intreb, dar nu stiu cum o sa reactioneze pentru ca ea e mai rece.Adica,nu e chiar asa de sinsibila si melancolica si chestii...

| anonim_4396 explică (pentru FUCKy0u):

Inteleg. sad Sper sa va impacati kiss

| FUCKy0u a răspuns (pentru anonim_4396):

Da si eu.Mai ales ca ne-am certat din cauza mea sad

| anonim_4396 explică (pentru FUCKy0u):

sad Daca vrei sa vorbesti despre asta sunt aici kiss doar da pm.

| FUCKy0u a răspuns (pentru anonim_4396):

Pm?

| anonim_4396 explică (pentru FUCKy0u):

Adica mesaj privat. happy

| FUCKy0u a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaa.Ok.Dar n-ai facebook sau nu vrei sa-mi dai ID-ul tau?

| anonim_4396 explică (pentru FUCKy0u):

Ti-as da id-ul, dar nu mai am messengerul ca nu prea intru si Facebookul e blocat. sorry. Poate o sa-mi instalez mai tarziu mess-ul, daca iti e mai ok asa. happy

| FUCKy0u a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur.Sa-mi spui si mie.Sau sa ma adaugi direct.ID-ul meu e smarajackson@yahoo.com

| anonim_4396 explică (pentru FUCKy0u):

Ok. Atunci vorbim mai pe seara kiss.

| FUCKy0u a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine :*

| NCN a răspuns:

E trecatoare in sensul ca dupa ce o sa fi maritata o sa se stinga prietenia de cele mai multe ori, dar ea poate tine mult si bine, sunt multe motive din care se poate distruge o prietenie.

| Roxy_9262 a răspuns:

Pai daca chiar iti este prietena adevarata nu va veti desparti orice ar fi.

| ammy12 a răspuns:

Nu este trecatoare, daca este o prietenie adevarata nu va putea nimeni sa o rupa(distanta, timp, loc) indiferent prin cate veti trece veti ramane una langa cealalta. Daca tu crezi cu adevarat in prietenie si ea la randul ei va crede atunci veti avea o prietenie frumoasa.