auran
| auran a întrebat:

Cand apar nemultumirile? Si de ce credeti ca apar ele?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Buna intrebare... probabil suntem tot timpul nemultumiti, nu vedem cat de norocosi suntem cu ce avem, nu ne gandim ca altii ar da orice sa aiba sanatate, doua maini sa poata munci, ochi sa poata admira un apus sau sa isi vada copiii... e pacat ca nu ne gandim la astea decat atunci cand se pun astfel de intrebari. eu iti multumesc ca m-ai facut constienta pe ziua de azihappy

4 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Nemultumirile apar de cand deschidem ochii dimineata si continua pana adormim (daca mai adormim dupa multele ganduri care ne macina ). oare cum ar fi viata daca nu am avea nici un gand, nici o problema, nici o nemultumire?

cristian
| cristian a răspuns:

Ori de cate ori este de impartit cate ceva apar si nemultumiri si nemultumiti.

| gabriel_7188 a răspuns:

Nemultumirile cresc o data cu pretentiile, care la randul lor cresc nejustificat de mult o data cu dobandirea de bunuri, experienta, etc. De multe ori nu realizam ce avem decat atunci cand pierdem aceste lucruri. Intelepciunea romaneasca spune: nemultumitului i se ia darul.

| crystynuta20 a răspuns:

Nemultumirile apar atunci cand observi ca tot ce iti doresti nu se poate indeplini.totusi trebuie sa fim multumiti ca suntem sanatosi pentru ca alti oameni nu au aceeasi bucurie ca si noi.serios imi este mila de acele persoane care se chinuie sa se agate de acel fir subtire de ata numit viata...