| crinutza_8429 a întrebat:

Credeti de ce apar nentelegeri intr-o pereche?

Răspuns Câştigător
| Larisa_4465 a răspuns:

Buna! eu iti spun din propria experienta neintelegerile apar datorita neincrederii si datorita caracterului dificil pe care l avem cu totii...nu suntem dispusi sa facem compromisuri si intr o cearta incercam sa dovedim ca noi avem ultimul cuvant... dar uneori cearta vine si din gelozie din prea multa iubire, dar dragoste fara cearta nu exista oricum e si frumos uneori sa te certi daca sti ca impcarea e dulce:*:*

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Reformuleaza, te rog frumos.

| shtephie a răspuns:

Datorita lipsei de comunikre, neincrederewinking

| MMadalina a răspuns:

Eu cred ca neintelegerile intr-o relatie apar datorita neincrederii, lipsei de comunicare intre cei 2 parteneri, parerilor diferite etc...

| papushoi a răspuns:

Pot fi mai multe lucruri nu neaparat lipsa de comunicare sau neincredere bineinteles si aceste doua lucruri sunt fondamentale da de obiceii trebuie sa va intelegeti si prin asta vreau sa spun sa lasati amn2 de la voi cand va certati pentruu ca sti cum se zice dragoste fara cearta nu exista. pup sper ca ti-a fost de folos

| CrIsTinA_6153 a răspuns:

Neincrederea