| deathlord a întrebat:

Cand credeti ca sunteti pregatiti sa aveti un copil?

7 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Eu am asteptat prea mult, primul copi l-a avut la 32 de ani si acum s-ar putea din motive medicale sa nu mai pot avea pe al doilea. Eu spun ca e bine sa fie avuti de o femeie inainte de 30 si de un barbat inaintede 35.

| Alisa a răspuns:

Atunci cand voi fii la casa mea(casatorita), sa nu depind de nimeni, relatia sa fie plina de iubire, si noi ca parinti sa avem ce sa ii oferim acelui copil.

lolita
| lolita a răspuns:

In general cand ai o viata linistita, cand iubesti si esti iubit, cand ai o situatie materiala care sa-ti permita cresterea unui copil, cand ai aproape totul dar iti lipseste acel ceva ca sa fii pe deplin fericit: un copil.

| msonegirl a răspuns:

Eu, personal, cred ca un copil ar trebui planuit dinainte... Nu as vrea sa fac o greseala si sa nu am cum sa-i ofer copilului meu un viitor!

Voi fi pregatita atunci cand voi avea un sot, o casa, o cariera in fata si de ce nu o situatie materiala normala.

| madalina_8123 a răspuns:

Cand ii voi putea oferi toate cele necesare pentru o dezvoltare sanatoasa: o familie, un camin calduros, timp si resurse financiare.

| lynysyk a răspuns:

Cind esti casatorit(a), cind esti sigur ca esti sanatoasa tu si partenerul ca apoi sa nu sa se transmita fatului si desigur vezi cu bugetul cum e, poate te mai gindesti la ceva depinde de situatie si treci la treaba...

| darkstar a răspuns:

Pe la 20 de ani...