| anonim_4396 a întrebat:

Cand este momentul oportun sa incep o altă relatie? Fosta mea m-a inselat si aflu abia dupa câteva luni (nici nu știu cu câți băieți) in timp ce era cu mine și imi zicea ca mă iubește. I-am oferit atâta libertate fiindcă ma simteam prost dacă o controlam sau intram pe contul ei de insta. Ieri seară am aflat tot de la prietena ei cea mai buna. Mi-a spus că nu trebuia sa mă atașez așa de repede de ea fiindcă avea de gând sa îmi spună cum este de fapt. Fosta mea mi-a spus că sunt primul ei iubit. Aseară am aflat că a mai avut unul cu care a stat tot 5 luni si și-a batut joc si de el cum a facut cu mine. Sunt oripilat, o urăsc din toată inima. Dupa o despărțire se spune ca simți durere, furie si fantezia reîmpăcarii. Eu simt doar furie pentru că am fost atat de prost si am crezut-o. Cum sa fac sa uit tot cat mai repede. Am o metodă de a ma razbuna care va merge 100% dar sunt riscuri si pentru mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Zic sa stai chill. Răzbunarea e cea mai stupida cale. Nu o sa te ajute cu nimic, îți împovăreaza inutil conștiința. Take the high ground și las-o in pace. Nu e rolul tau sa emiți judecați și pedepse.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai doar 16 anisori, deci ai timp de relatii mai tarziu, peste 1-2 ani, cand esti mai matur si iti gasesti o fata mai potolita, nu o fetita careia ii place sa flirteze.

| andei89 a răspuns (pentru Violleta2022):

De unde știi tu că are 16 ani și nu 35 și iubește din suflet? Please, nu mai răspunde ca să-ți faci rangul pe zi...

| Violleta2022 a răspuns (pentru andei89):

DE la el stiu, ca el singur a declarat aici pe forum ca are 14 ani, in decembrie 2020!
Noroco ca forumul asta are o arhiva care tine minte tot ce spun unii si altii:

"în 5 Decembrie 2020 | BlonduDePeScara a întrebat:
Am si eu o mica mare problema.Am 14 ani..."

sursa:
https://www.tpu.ro/......suprafata/

Ti-am mai explicat si pe alt topic, nu mai vorbi neintrebat, in special cand spui prostii si te faci de rusine.

| andei89 a răspuns (pentru Violleta2022):

Bine atotștiutoareowinking
Nu mai zic nimic, îți las traseu' liber.

| NLS a răspuns:

Pur si simplu, ignor-o, ramai un timp singur ca statut, nu te ineca in bautura, fiindca nu o sa rezolvi nimic. Mai bine mergi la sala, sau fa jogging, citeste daca obisnuiesti... Si fa-ti prieteni/prietene., sa mai ai cu cine iesi uneori, sau discuta.

| blackann a răspuns:

Oripilat*

de ce sa te razbuni?

| BlonduDePeScara a răspuns (pentru blackann):

Sa irosești 5 luni din viata unui om?

| blackann a răspuns (pentru BlonduDePeScara):

Fiecare om ia alegerile proprii, tu ai ales sa "le pierzi".

| BlonduDePeScara a răspuns (pentru blackann):

Crede mă că sigur a luat ceva curs de actorie, altfel nu concep

| blackann a răspuns (pentru BlonduDePeScara):

Nu neaparat, multe sunt kurve innascute

| andei89 a răspuns:

Momentul tău în care să începi să dai o nouă șansă, este atunci când simți. Să nu te grăbești! Următoarea s-ar putea să fie diferită. Dar nu te grăbi. Urât din partea ei. Dar probabil te-a iubit ca om, nu la pat...

| BlonduDePeScara a răspuns (pentru andei89):

Acum am aflat că se ascunde de părinții ei, si a schimbat anturajul, o aduce o mașină la 12 noaptea in fața casei, fel de fel de prostii. imi pare rau pentru ea ca a ajuns așa

| andei89 a răspuns (pentru BlonduDePeScara):

Păi eu zic că încă are nevoie de tine... Nu știe exact ce simte, are nevoie de ajutor...

| BlonduDePeScara a răspuns (pentru andei89):

Nu, nu are, m-a îndepărtat si a vrut sa ma schimbe ca sa ii fie bine, nu mai merită nicio șansă