| boooooring a întrebat:

Care credeti ca e cea mai reusita relatie? Cea in care o fata iubeste si baiatul se lasa iubit sau cea in care baiatul iubeste si fata se lasa iubita?

Răspuns Câştigător
| cryssu2008 a răspuns:

Cea in care fata iubeste baiatul, iar acesta se lasa iubit si ii multumeste pentru asta printr-un mod in care numai baietii stiu sa-l arate big grin

17 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cea in care intuiesti ce-i trebuie celuilalt si ii oferi din suflet!

| fabiola a răspuns:

Intrebarea ta este stupida si nu a celor ce ti-au raspuns! Invata sa accepti cu bun simt parerea altora!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Niciuna din variantele expuse de tine ci trebuie o iubire reciprocă şi în egală măsură.
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Iubirea este un trandafir superb, rosu, parfumat, inflorit, dar cu multi ghimpi, care straluceste la lumina soarelui.

| morena a răspuns:

Cea in care se lasa amandoi iubiti si in acelasi timp iubesc amandoi!

| Vizitiul a răspuns:

Cea in care ambii se iubesc neconditionat!

| Libelle a răspuns:

Stii ce-am vazut eu?
ca exista 3 tipuri de relatii:
-unul din ei iubeste mai mult. poate chiar e singurul care iubeste.si de fiecare data cand apare o cearta sau ceva, indiferent a cui e vina decat sa stea despartit/a de el/ea, prferea sa isi ceara scuze, sa se lupte sa mearga.si sa inghita mai multe.sa taca atunci cand vorbeste celalt, eventual sa-l asculte, si sa nu comenteze negativ, ca altfel are teama ca celalalt sa se supere.si din frica de a suferi, mai bine lasa, sta si intelege, nu se enerveaza, incearca sa-i faca pe plac.si sunt multe cazuri de genul.asta cand tii cu dintii de persoana iubita, desi tu de fapt stii ca mai rau faci...ca in relatia voastra mereu o sa domine el/ea, o sa aiba ultimul cuvant, si nu vrei sa superi, sa va certati.
-relatia mai rara.in care nu sunt dubii in ceea ce priveste dragostea, se inteleg relativ bine.adora aceleasi lucruri, se ``potrivesc``, au planuri de viitor, se completeaza unul pe altul.ca in orice relatii mai sunt discutii, dar atunci cedeaza amn2, n numai unul din ei ca mai sus.
-si relatia aiurea.cand te combini cu unul azi si maine, poimaine va spuneti pa-pa fara remuscari din partea nicinuia.pentru ca ce a fost intre voi a fost doar pentru a zice ca ai prieten/a.
logic ca cea mai reusita relatie este 2.cand amandoi se iubesc, si se inteleg.nu ca tu esti inferioara mie, eu superioara tie si asa.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Avand in vedere ca pentru mine este mult mai important sa simt ca iubesc, decat sa ma simt iubita, aleg varianta in care baiatul se lasa iubit.

| Meryem027 a răspuns:

Cea care amandoi se iubesc reciproc. :X

| Meryem027 a răspuns:

Era cea in care*, am mancat un cuvant...sorry big grin

| mihaibrasov a răspuns:

In care 2 poponari mustaciosi, barbosi si gretosi se saruta.

| pink07 a răspuns:

Intr-o relatie amii trebuie sa se iubeasca. in unele cazuri baiatul iubeste mai mult. in atele invers.
de obicei noi femeile suntem facute sa suferim din cauza barbatilor.
aman2 ar trebuie sa si iubeasca sa se lase si iubiti
! acesta e rolul lorwinking.

| Dmonik a răspuns:

Cea mai reusita relatie este cea a ta cu tine, daca stii sa te cunosti si sa te iubesti, cu siguranta vei fi multumit/a.

| 10011993 a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa existe un echilibru, adica sa se iubeasca in mod egaltongue

| AlexT94 a răspuns:

Cea in care amandoi iubesc si amandoi se lasa iubiti! happy

| BlueBolty10 a răspuns:

Cea în care amîndoi se iubesc.

| reason2fly a răspuns:

Ce intelegi tu prin "a se lasa iubit/a"?