| gh_deea a întrebat:

Care credeti ca e diferenta optima dintre un barbat si o femeie care alcatuiesc un cuplu?

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Daca te referi la diferenta optima de varsta... probabil ca nu exista asa ceva. As putea spune ca e de 5 ani sau, la fel de bine pot spune ca parintii mei au avut o casnicie reusita de 42 de ani, mama mea fiind mai mare cu un an fata de tata.
Importante intr-o casnicie sunt respectul, dragostea, comunicarea...

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca e vb de varsta, oamenii au o prblema cu asta, in primul rand datorita inocularilor socio culturale din familie, anturaj, si vocea poporului, cvare mzice k aia se face si ailalta nu se face! Dar la antipod, e "capul face capul, sufletul+mintea trag apoi...", sicate multe altele. Vezi ce-a zis si Bula, e ok! Din pacate si aici, pentru ca dragostea adevarata e F Rara, trebuie sa inveti sa faci compromis intre aia, ailalta, cealalta si multe altele, pe care initial nici nu le banuiesti! Treb cata sinceritate, viziuni si aspiratii comune, afectiune, respect, etc, etc, etc,... psiho Ai sa mai vezi peste cativa ani si cum se mai schimba toate astea!

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de... unitatea de masura la care te gandesti!
Inaltime? Varsta? Greutate?
Dupa parerea mea: in oricare masura fiecare om isi gaseste o pereche, daca cauta / are noroc.
Daca petrece min. 25 ani impreuna cu partenerul / partenera, atunci par ca sunt potrivite.

| kaumi a răspuns:

De varsta?
Indiferent ce vezi si auzi in jurul tau si mai ales in media, eu te sfatuiesc sa tii cont de urmatorul citat din "Arta conversatiei" de Ileana Vulpescu: " ia-ti petic sacului din gunoiul tau". Acum vezi si tu ce vrei!